Na povrch se dostávají první informace o nadcházející řadě Huawei Nova 12

Huawei
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Huawei nám toho tento měsíc představil již opravdu hodně. Vše začalo na začátku září, kdy jsme se po dlouhém čekání dočkali vlajkového telefonu Huawei Mate 60 Pro. Avšak uběhlo jen pár týdnů a ukázal se nám nový Huawei Mate 60 RS Porsche Design, který je známkou čínského luxusu. Nyní je zřejmě na řadě řada Huawei Nova 12, která je typická tím, že spadá do střední třídy. Bohužel na českém trhu už moc oblíbená není, ačkoli to bylo v minulosti jiné.

Minulý týden některé ze zpráv naznačovaly, že Nova 12 by mohla být představena již v říjnu nebo listopadu. Očekáváme, že bude mít cenovku okolo 410 USD a připojení 5G. A to jenom díky novému procesoru Kirin 830, který nemá ještě žádný jiný telefon na trhu. Tento čip je dalším důkazem toho, že čínského giganta ve výrobě telefonů nezastaví zhola nic, a to včetně amerických sankcí, které neustále přitvrzují. Huawei si u nadcházející řady klade za cíl především najít rovnováhu mezi cenou a výkonem, což může být složitější. Verze Pro by totiž mohla podporovat i satelitní připojení a tím pádem to může zvýšit její cenu.

Leaker Moor Sky na čínské sociální síti Weibo sdílel podrobnou tabulku, ze které známe všechny specifikace nových smartphonů. Díky tabulce víme, že oba telefony dostanou zakřivený displej Kunlun druhé generace s podporou 120Hz obnovovací frekvence. Základní model dostane již zmíněný Kirin 830, zatímco model Pro bude mít Kirin 9000S, který už můžeme znát právě z řady Mate 60.

Huawei Nova 12 Pro získá zajímavý teleobjektiv

Základní varianta bude mít 50MP hlavní snímač, 8MP teleobjektiv a 12MP makro objektiv. Verze Pro je na tom o něco lépe, a to když má lepší 50MP teleobjektiv, jinak jsou na tom oba telefony v tomto směru stejně. V displeji pak budou mít oba telefony shodně zabudovanou 60MP selfie kamerku. A nakonec, Nova 12 dostane 4800mAh baterii s podporou 88W kabelového nabíjení. Nova 12 Pro si vede o něco lépe s její 4900mAh baterií a 100W kabelovým nabíjením.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, phone.cnmo.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *