Unikly téměř všechny specifikace nového monstra v podobě Huawei Nova 11 Ultra

Huawei Nova
Huawei Nova 10 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Řada Huawei Nova je oblíbená napříč celým světem, ale každý rok jí chyběl nějaký ten smartphone, který by mohl být zabijákem vlajkových lodí. To nám přišlo jako velká škoda, která by se už tento rok neměla opakovat. Nová řada Huawei Nova 11 dorazí hned ve třech variantách – základní, Pro a Ultra, přičemž Ultra bude nejvýkonnější ze všech. Všechny specifikace o nejlepším modelu unikly populárnímu tipsterovi Digital Chat Station.

Podle čínského leakera bude Huawei Nova 11 Ultra disponovat výkonným čipsetem Qualcomm Snapdragon 778G 4G. Model byl testován i s plusovou variantou tohoto čipsetu, ale Huawei se v tomto směru koukal spíše na cenovku, a tak se rozhodl pro tu „slabší“ variantu. Uživatelé sice dostanou menší výkon, ale zase jim zůstane více peněz v peněžence. Musíme uznat, že to je ta lepší varianta obzvláště v dnešní době. Některé předchozí úniky dokonce naznačovaly, že by nová řada mohla přijít se Snapdragonem 8 Gen 1.

Huawei Nova míří na vrchol?

Nový smartphone by měl mít 6,78palcový displej se zakřivenými okraji a vysokým rozlišením 2652 x 1200 pixelů. Dále bude mít displej 120Hz obnovovací frekvenci, která vám zajistí plynulý přechod animací na obrazovce. V oblasti fotoaparátů si řada Nova zachová působivou selfie kamerku s hodnotami 60 MPx + 8 MPx. Oba snímače budou umístěny v levém horním rohu, tak jako má řada Huawei P40. 8MPx snímač dostane i 2x teleobjektiv.

Na zadní straně je zařízení vybaveno trojitým fotoaparátem s tím, že ten hlavní bude mít 50 MPx a funkci zvanou RYYB, která vám rozjasní noční fotografie. Dokonce bude mít i technologii proměnné clony, kterou mají pouze řady Huawei Mate 50 a P60. Druhý fotoaparát bude ultraširokoúhlý a ten třetí spíše jen do počtu, protože bude makro. Uvnitř samotného zařízení nalezneme 4500mAh baterii, kterou půjde dobíjet až 100W superrychlým nabíjením. Smartphone bude vážit 188 gramů a bude mít odolné sklo Kunlun. A nakonec bude umět komunikovat přes satelity, takže k posílání SMS nebudete potřebovat signál operátora.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *