Kongres USA má nová pravidla pro používání ChatGPT

ChatGPT
Autor fotografie: Henrikas / Zdroj fotografie: Pixabay

Umělá inteligence poslední dobou neustále roste a s tím i její potencionální důsledky pro uživatele. I proto Sněmovna reprezentantů vymyslela nová zařízení týkající se používání oblíbeného ChatGPT během pracovní doby. Tento krok podtrhuje úsilí Spojených států vypořádat se s výzvami, které pro ně nová technologie představuje. A to jak na legislativní, tak i na osobní úrovni.

Podle webu Axios přišla s prvními pravidly pro ChatGPT administrativní ředitelka sněmovny Catherine L. Szpindor. Lidé mohou v práci a pro pracovní účely používat pouze placenou verzi ChatGPT Plus, která nabízí vylepšené funkce. Mezi ty zásadní patří lepší ochrana dat, kterou The House potřebuje. Dále je v pokynech uvedeno, že je zakázáno používat jakýkoli jiný model umělé inteligence.

Nová pravidla zdůrazňují, že se umělá inteligence od OpenAI smí používat výhradně pro účely hodnocení a různé zjišťování. Je tedy naprosto vyloučeno, že by se stala běžnou pracovní pomůckou s tím, že tam nesmí zaměstnanci vkládat citlivá data a psát nepublikované informace. Nastavení ochrany osobních údajů by mělo být nastaveno tak, že by se neměla ukládat historie interakcí. Kdyby se tak dělo, tak by se jazykový model rozšiřoval a mohl by psát různé informace běžným lidem.

Tento vývoj je zcela očekáváný v souladu s informacemi, které jsou dostupné. Na legislativě ohledně umělé inteligence pracuje dvoučlenný tým senátorů v čele s vůdcem senátní většiny Chuckem Schumerem. Nicméně na vzniku nových zákonů se podílejí i další senátoři, kteří se chtějí podílet na konečném regulačním balíčku.

Kongres se snaží dosáhnout rovnováhy mezi využitím potencionálu AI pro usnadnění životů všech. V dnešní době je to stále velmi nevyužitý zdroj, což se v budoucnu změní. Umělá inteligence bude mnohem důležitější a bude součástí našich životů každý den. Někteří odborníci nás před ní varují a jiní jsou z ni nadšeni. Uvidíme, jaká pravidla představí Evropská unie, ale můžeme očekávat, že budou podobná těm americkým.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, theverge.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *