Huawei Nova 12 Pro a Ultra přichází se satelitním připojením a čipem 5G

Huawei
Huawei Nova 12 Ultra / Zdroj: Huawei

Před pár dny Huawei představil svou novou řadu telefonů střední třídy – Nova 12, která se rovnou skládá ze 4 různých modelů. Těmi jsou Nova 12 Lite, Nova 12, Nova 12 Pro a Nova 12 Ultra. Všechny nové smartphony vypadají nabušeně, nicméně, zde se budeme věnovat pouze dvěma nejvýkonnějším modelům.

Nova 12 Pro a Nova 12 Ultra mají shodně zakřivený displej, zatímco vzadu mají mají poněkud netradiční modul fotoaparátu. Je sice podobný těm z minulých let, ale zas je to nějaká inovace, která může být pro někoho dobrá. V samotném displeji uprostřed nahoře se nachází výřez pro selfie kamerku a 3D optický senzor. Nova 12 Ultra váží 198 gramů, kdežto verze Pro 201 gramů. Na šířku pak mají obě zařízení shodně pouhých 7,78 mm.

V rámci displeje moc rozdílných specifikací nenajdeme. Snad jen to, že model Ultra disponuje ochranným sklem Kunlun, které je superodolné vůči rozbití. Tohle sklo zpravidla dostávají jen vlajkové modely, takže v tomto směru se čínská společnost opravdu vyznamenala. Velikost OLED displeje obou smartphonů činí 6,76 palců s tím, že nabízí FUll HD+ rozlišení (2776 x 1224) a 120Hz obnovovací frekvenci.

Nejvíce odlišností mají telefony zřejmě v rámci procesorů, kdy Nova 12 Pro má v sobě zabudovaný nový Kirin 8000, zatímco model Ultra Kirin 9000SL. O něm se říká, že je to upravená verze čipu Kirin 9000S, který má v sobě nejnovější vlajková loď Mate 60 Pro. Obě čipové sady shodně podporují 5G sítě a 12GB RAM. Model Pro má maximální velikost úložiště 512 GB a Ultra až 1 TB. Software tvoří hned po zapnutí zařízení nový HarmonyOS 4.0.

Obě zařízení mají stejnou 4600mAh baterii s podporou 100W nabíjení. Zajímavou funkcí, která stojí rozhodně za zmínku, je podpora satelitního připojení, kterou se chlubí model Pro a Ultra. Doteď to dostávaly smartphony patřící do vlajkových kategorií, takže nás těší, že se tato funkce rozšiřuje i níže. Mezi další základní funkce patří snímač otisků prstů v displeji, podpora dvou SIM karet, navigace gesty, Bluetooth 5.2 či WiFi.

Fotoaparáty mají oba modely v podstatě totožné. Hlavní snímač má 50 MP, který funguje v kombinaci s 8 MP ultraširokoúhlým snímačem a makro čočkou. Hlavní fotoaparát má proměnlivou clonu, 2x optický zoom a 5G digitální zoom. Na přední straně je 60MP selfie kamerka společně s 8MP portrétním snímačem.

Cena u modelu Ultra začíná na 658 USD za verzi s 512GB interním úložištěm. Pokud byste snad chtěli úložiště o velikosti 1 TB, tak si připlatíte okolo 110 USD. Verze Pro má cenu okolo 560 USD za 256GB model. Ten s 512 GB stojí zhruba 615 USD. Dostupnost obou telefonů v Česku není jistá, i když se spíše přikláníme k tomu, že tady nebudou.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *