Apple má problém. Ochrannou známku Vision Pro v Číně už má Huawei

Apple
Zdroj: Apple

Apple nedávno uvedl na trh přelomový produkt, který vás v podstatě vymaní z reality. Nicméně, jak už to bývá, tak s každým novým produktem jsou problémy. Ty se nevyhnuly ani americké společnosti, která nyní bude muset vymyslet, co podniknout v Číně tak, aby nedošlo k soudnímu sporu proti Huawei.

Na americkém trhu nenajdeme žádný produkt s názvem Vision Pro, ale to neplatí pro ten čínský. Huawei si už tuto ochrannou známku nechal zaregistrovat před čtyřmi lety. Pokud se Apple nějakým způsobem s čínským gigantem nedomluví, tak bude muset svůj Mixed Reality headset v Číně vydat po jiným názvem. To by mohlo americkému gigantovi zčásti snížit prodeje.

Podrobnosti o vydání Vision Pro v tuto chvíli ještě nemáme, ale debut by se měl pochopitelně konat ve Spojených státech, kde společnost sídlí. Po uvedení na americký trh můžeme očekávat rozšíření nového headsetu napříč všemi zeměmi s tím, že Čína bude patřit mezi vůbec ty nejdůležitější. V databázi China Trademark Network je uvedeno, že si Huawei požádal o ochrannou známku Vision Pro 16. května 2019. To znamená, že čínská společnost nezkouší dělat americkému gigantovi nějaké naschvály. Jen s tím prostě přišla dříve.

Apple
Zdroj: Apple

Při bližším pohledu na databázi zjistíme, že Vision Pro má registrační číslo 38242888, které má mezinárodní ochrannou známku třídy 9. Do této třídy patří široká škála výrobků, mezi něž patří kinematografické či fotografické přístroje. Huawei má na ochrannou známku právo 10 let. To je přesně od 28. listopadu 2021, kdy byla žádost schválena, do 27. listopadu 2031.

Zjištění ohledně Vision Pro není ničím překvapivým, jelikož čínský technologický gigant má právo na názvy Vision Glass a Vision Smart Screen. Název Vision Pro bychom tedy mohli očekávat u nějakých vylepšených televizí či dokonce podobného headsetu Mixed Reality, jako představil Apple.

Nyní má Apple dvě možnosti – buď bude mít jeho headset v Číně jiný název nebo začne vyjednávat s Huawei. Takové vyjednávání se může v Číně protáhnout na delší dobu, ale výsledek by zas stál za to, jelikož by byl název headsetu na všech trzích jednotný. To by mohlo přinést vyšší zisky.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *