Huawei představil nový skládací telefon Huawei Mate X3

Huawei Mate X3
Vzhled nového Huawei Mate X3 / Zdroj fotografie: Huawei

Huawei je průkopníkem v oblasti skládacích telefonů. Vůbec tím prvním byl Huawei Mate X v roce 2019, kterého následoval Huawei Mate X2 v roce 2021. Teď jsme se shodně po dvou letech dočkali Huawei Mate X3, který přichází s mnoha vylepšeními oproti předchozí generaci. Pojďme se na to podívat.

Huawei Mate X3
Huawei Mate X3 je působivý / Zdroj fotografie: Huawei

Mate X3 se skládá jako knížka, takže je přímým konkurentem Samsung Galaxy Z Fold 4. Může se pochlubit 7,85palcovým vnitřním displejem a vnějším 6,4palcovým FHD+ displejem. Oba displeje jsou LTPO a mají 120Hz obnovovací frekvenci s tím, že by měly být odolné vůči silným nárazům. Zařízení váží 239 gramů a v rozloženém stavu je tenké pouhých 5,3 mm. To znamená, že je lehčí než Samsung Galaxy Z Fold 4 a jen o pět gramů těžší než Samsung Galaxy S23 Ultra. Zadní strana telefonu je pokryta speciálně upraveným sklem, díky kterému na něm nebudete mít šmouhy od otisků prstů.

Zdroj: Huawei

Významnou změnou v porovnání s předchozí generací je hodnocení IPX8, které má mezi skládacími telefony pouze zařízení od Samsungu. Tohle je tedy další oblast, ve které Huawei Samsung dohnal. Společnost dále nabízí režim mokré ruky, který vám umožní zařízení normálně ovládat, i přestože budete mít ruce od vody. Pant je zde speciálně upraven tak, aby mohl být smartphone částečně rozevřený, ale displej pořád funkční, takže budete moci pořizovat zajímavé fotografie apod.

Spekulace se ukázaly jako pravdivé, a to když nový Mate přišel s procesorem Snapdragon 8+ Gen 1 a interním úložištěm 256 GB až 1 TB. To ještě lze rozšířit pomocí speciální nano karty od Huawei. Baterie by měla být řádný držák, jelikož má velikost 4800 mAh a 66W rychlé kabelové nabíjení s 50W bezdrátovým.


Nenechte si ujít:


Fotoaparáty jsou také působivé. Zařízení přichází s hlavním 50MPx fotoaparátem, jež disponuje optickou stabilizací a barevným filtrem RYYB. V modulu fotoaparátu dále nalezneme 12MPx ultrtaširokoúhlý fotoaparát a 12MPx 5x periskopický fotoaparát. Ten u skládacích smartphonů není zvykem, a tak to mnoho uživatelů potěší. A nakonec uprostřed nahoře displeje je 8MPx selfie kamerka.

Huawei Mate X3
Nový Mate má mnoho barevných variací / Zdroj fotografie: Huawei

Mezi další funkce patří IR blaster, Bluetooth 5.2, duální podpora SIM karet, boční skener otisků prstů a satelitní komunikaci přes Beidou. Globální dostupnost prozatím není známá, ale cena bohužel ano. Ta začíná na 1 904 USD, což z něj dělá o dost dražší kousek než je Samsung Galaxy Z Fold 4. Rovněž nebude mít ani podporu Google služeb.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *