Huawei odhalil nový špičkový notebook pro globální trh. Jeho výkon vás posadí na zadek

Notebook
Zdroj: Huawei

Před pár dny uvedl Huawei pro globální trh hned několik nových zařízení, a to včetně hodinek, sluchátek a také notebooku, který je tím nejprémiovějším zařízením z celé akce. Podle specifikací jde o vysoce výkonný notebook běžící na procesoru Intel Meteor Lake s tím, že mimo Čínu bude k dispozici pouze na vybraných trzích.

Huawei MateBook X Pro 2024 se vyznačuje 3,2K dotykovou OLED obrazovkou a celkově elegantním designem. V Číně jej společnost uvedla už na začátku tohoto roku s tím, že má jít o levnější alternativu k Apple MacBook Air. Seznam funkcí modelu však ukazuje na špičkový notebook, který v několika ohledech MacBook Air poráží. MateBook má 14,2palcový a dotykový displej s OLED panelem s maximální obnovovací frekvencí 120 Hz. Jeho maximální čas činí maximální jas 1 000 nitů. Nové zařízení váží pouhých 980 gramů a je dostupné ve třech barevných variantách.

Notebook
Zdroj: Huawei

Nový notebook má špičkový procesor

Ventilátory společnost vylepšila tak, aby poskytovaly o 22 % větší proudění vzduchu a zároveň snížila hlučnost ve srovnání s produkty dřívější generace. Samotný notebook může pohánět buď procesor Intel Core Ultra 9 185H nebo Intel Core Ultra 7 155H. A nakonec je zařízení poháněno také procesorem Intel Arc iGPU a lze jej nakonfigurovat tak, aby měl až 32 GB RAM a 2 TB interního úložiště.

Nový MateBook je vybaven 1080p fotoaparátem s funkcí Windows Hello. Je vybaven portem Thunderbolt 4.0 (2x) a jedním portem USB-C. Podporuje WiFi 6E a Huawei o ní uvádí, že i když funkce nemusí být k hned k dispozici, tak ji půjde získat prostřednictvím aktualizace. Notebook má 72Wh baterii, která podporuje 90W nabíjení přes USB-C.

Notebook
Zdroj: Huawei

Informace o ceně a dostupnosti společnost zatím nezveřejnila. Nicméně, loňská verze zařízení se k nám nedostala, takže není jisté, že tentokrát by to mělo být jinak.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, notebookcheck.net

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *