Huawei odhalilo sérii P60, která představuje šampiona v oblasti mobilních fotoaparátů

Huawei P60
Barevné varianty – Huawei P60 Art / Zdroj: Huawei

Společnost Huawei právě představila nejnovější generaci vlajkových smartphonů z oblíbené řady P. Nové modely P60 jsou telefony prémiové třídy této čínské společnosti a jsou vybaveny také špičkovým fotoaparátem. Pojďme se na ně tedy rychle podívat.

Design a displej

Nejnovější řada P60 čínského technologického giganta zahrnuje základní model P60 a vyšší model P60 Pro. Aby toho nebylo málo, tak se letos také dočkáme modelů ve verzi P60 Art. Co se týče rozměrů, jsou obě verze v podstatě totožné, i když varianta Pro je těžší. Z přední strany vypadají nová zařízení jako každý jiný telefon, ale zadní design je zcela unikátní. Modul fotoaparátu na zadní straně je poměrně výrazný díky velkému primárnímu snímači, který je umístěn mezi dvěma dalšími „vedlejšími“ snímači.

Huawei P60 Pro / Zdroj: Huawei

Nová konstrukce je také poměrně robustní. Nová řada je vybavena ochranným sklem Kunlun Glass a odolností proti vodě a prachu IP68. Vedle těchto dvou modelů je k dispozici také model Huawei P60 Art, který je vybaven modulem fotoaparátu s mírně odlišným designem. Svými zakřivenými úhly, které nemají žádnou geometrickou přesnost, vlastně připomíná ostrov. Pozoruhodné je, že varianta Art se také dodává ve dvou barvách, které odrážejí barvy odlišně v závislosti na úhlu, pod kterým na ně dopadá světlo.

Huawei P60, P60 Pro a P60 Art mají naprosto stejný displej. Mají velký 6,67″ OLED displej se čtyřmi zakřiveními, který podporuje vysokou dynamiku fotografií a videí. Navíc podporuje adaptivní obnovovací frekvenci LTPO, která se může pohybovat v rozmezí 1 až 120 Hz, a to vše při 29 % snížení spotřeby energie. Smartphony jsou také vybaveny technologií Huawei X-True immersive display spolu s certifikací TUV Rheinland. Zařízení také nabízí vysoký poměr obrazovky k tělu, konkrétně 93,1 %.

Specifikace a funkce

Základní model Huawei P60 je vybaven SoC Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Tento čipset podporuje pouze sítě 4G a je také o celou generaci pozadu za většinou současných vlajkových telefonů. Vyšší modely P60 Pro a P60 Art jsou na tom sice o něco lépe, protože jsou vybaveny relativně novějším čipsetem Snapdragon 8+ Gen 1. Tento SoC je však také uzamčen s podporou sítí 4G.

Model P60 bude k dispozici ve variantách s úložišti o kapacitě 128 GB , 256 GB a 512 GB, zatímco model P60 Pro bude nabízet pouze verze s kapacitou 256 GB a 512 GB. Na druhou stranu model P60 Art bude mít také variantu s kapacitou 512 GB a 1 TB. Základní model a model Pro jsou poháněny baterií s kapacitou 4 815 mAh, která podporuje 88W rychlé nabíjení, zatímco verze Art má větší baterii s kapacitou 5 100 mAh a stejnou rychlostí nabíjení.

Mezi další pozoruhodné funkce patří, nová druhá generace satelitní komunikace, která umožňuje obousměrné SMS. Jinými slovy, uživatelé mohou zprávy SMS nejen přijímat, ale také odesílat prostřednictvím satelitního spojení. Společnost tuto funkci nabízí díky svým nejnovějším průlomovým poznatkům v oblasti satelitních řešení, které jsou zabudovány do nových vlajkových smartphonů. Všechny tři modely běží na firemním systému HarmonyOS 3.1 již z výroby.

Fotoaparát

Dostáváme se k asi nejdůležitějšímu aspektu smartphonu řady P, k fotoaparátům. Základní model P60 je vybaven trojitým fotoaparátem, který se skládá ze 48megapixelového snímače s rozložením pixelů RYYB, objektivu s proměnlivou světelností F/1,4-4,0 a optické stabilizace obrazu (OIS). Vedle primárního snímače je zařízení vybaveno také 13megapixelovým ultraširokoúhlým objektivem, který má rovněž snímač RYYB a clonu F/2,2. Posledním snímačem je 12megapixelový snímač RYYB, který má OIS a 5násobný optický zoom.

První dva snímače modelu P60 Pro jsou v podstatě totožné, ale hlavní rozdíl je v objektivu se zoomem. Model Pro má mnohem vyšší rozlišení 48 megapixelů a větší clonu pro periskopový modul a dokonce i optickou stabilizaci obrazu. Přichází nejvyšší varianta Huawei P60 Art, která má stejný primární snímač a periskopový objektiv se zoomem jako model Pro, ale její ultraširokoúhlý snímač má vyšší rozlišení 40 megapixelů. Na přední straně je celá řada P60 vybavena 13megapixelovým selfie fotoaparátem na středově zarovnaném fotoaparátu, který je ukryt v klasickém průstřelu.

Huawei P60 Art / Zdroj: Huawei

Ceny a dostupnost

Společnost Huawei zahájila příjem předobjednávek na modely P60 a P60 Pro, které budou uvedeny na trh 30. března 2023. Model P60 Pro Art bude mezitím uveden na trh 7. dubna. Zde jsou tedy ceny nové řady:


Huawei P60

  • 128GB – $657  (14 999 CZK)
  • 256GB – $730  (15 999 CZK)
  • 512GB – $877  (19 999 CZK)

Huawei P60 Pro

  • 256GB –  $1,023 (22 999 CZK)
  • 512GB –  $1,170 ( 25 499 CZK)

Huawei P60 Art

  • 512GB – $1,316 (28 999 CZK)
  • 1TB – $1,609 (34 999 CZK)

Ceny jsou pouze orientační. Jedná se pouze o přepočet podle současné ceny USD. Nutno počítat s tím, že se bude dopočítávat určitě DPH a CLO.

Základní modely a model Pro jsou k dispozici ve čtyřech barevných variantách, a to v černé, smaragdové, fialové a mramorově bílé, zatímco model Art je k dispozici ve variantě Blue Sea a Quicksand Gold.

O dostupnosti na našem trhu se dozvíte v následujícím článku. Zůstaňte s námi.


Nenechte si ujít:


Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *