Huawei P70 obdrží trojitý fotomodul s hlavním 50MP snímačem

Huawei
Zdroj: Huawei

Jako každý rok, tak i tento pro nás Huawei plánuje uvedení jeho vlajkové řady P, která se v minulosti v Česku těšila velké oblibě. Bohužel po uvalených sankcích ze strany Spojených států tady začal čínský gigant upadat s tím, že se to projevuje i v dnešních dnech.

Naštěstí alespoň v Číně se Huawei daří, a tak pro nás chystá novou řadu v podobě P70. O té poslední dobou začalo unikat plno informací. Například už víme, že se její uvedení plánuje na konec března nebo začátek dubna. O víkendu spatřil světlo světa nový únik, který nám odhalil některé specifikace týkající se fotoaparátu.

S únikem přišel leaker Digital Chat Station na čínské sociální síti Weibo. Podle něj dorazí jeden ze smartphonů řady Huawei P70 s 50MP primárním snímačem Sony IMX989 s proměnlivou clonou. Tento snímač bude fungovat ve spojení s 50MP ultraširokoúhlým fotoaparátem a 50MP periskopickým teleobjektivem, který bude mít 4x optický zoom a makro funkci. Už dříve stejný zdroj odhalil, že některý z telefonů v řadě P70 by mohl mít 50MP primární fotoaparát OmniVision OV50H. Snímač Sony by mohl obdržet model P70 Art, zatímco snímač OmniVision zase verze Pro.

Ten stejný leaker také přišel s tím, že rodina P70 bude používat dva různé displeje. Tyto displeje mohou disponovat velikostí 6,5 a 6,8 palce. Oba panely nabídnou rozlišení 1,5K s technologií LTPO. Na všech stranách budou mírně zakřivené.

V nadcházející řadě očekáváme, že bude mít procesor Kirin 9000S, který už je nám dobře znám z řady Mate 60 a modelu Nova 12 Ultra. Nabízí 5G a je vyroben pomocí 7nm technologie, která je v dnešní době pro některé bohužel zastaralá. Nicméně v Číně je to teprve „novinka“, která zaskočila i Spojené státy a zároveň potěšila miliony fanoušků společnosti napříč celým světem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gizchina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *