Huawei představí nový Kirin procesor speciálně pro řadu Mate 70

Mate 70
Zdroj: Svět Huawei

Huawei údajně pracuje na novém čipsetu Kirin pro své vlajkové modely a vypadá to, že se jeho odhalení dočkáme u řady Mate 70. Nedočkaví leakeři přinášejí v této věci čerstvé informace v souvislosti s očekáváním zvýšení výroby Kirinu.

Leaker @SmartPikachu vypustil slušnou hromadu informací, podle kterého bude nový čipset Huawei Kirin a síťové řešení 5,5G oficiálně k dispozici v druhé polovině roku 2024. Kromě toho právě v odhaleném úniku označil řadu Mate 70.

Je možné, že by Huawei mohl uvést chystanou řadu Mate 70 se silným čipsetem Kirin ještě letos. Není však jasné, zda společnost bude u zařízení preferovat schopnosti sítě 5,5G, nebo se omezí na klasické komerční využití.

Každopádně nejnovější zvěst je v souladu s některými předchozími zprávami na toto téma a zdá se, že je do jisté míry přesná. Přesto potřebujeme řádné potvrzení a musíme počkat na další informace, abychom získali jasný pohled.

Dřívější spekulace

Několik informací naznačovalo, že čínský technologický gigant zvažuje využití technologie 5,5G v chytrých telefonech. Společnost však v této věci nesdělila žádný oficiální plán. Přesto hrubý odhad říká, že bychom se pokročilého síťového řešení mohli dočkat u modelu Mate 70 Pro v roce 2024.

Na druhou stranu se Huawei také nechal slyšet, že vyvíjí nejméně 7 nových čipů Kirin, z nichž dva budou patřit do vlajkové řady Mate. Mezitím nás stále vykukují informace o tom, jak Huawei údajně připravuje procesory Kirin, které nebudou mít na trhu konkurenci.

Někteří specialisté také očekávají, že společnost použije exkluzivní čip Kirin pro telefon Huawei Mate 70 Ultimate Design. Technologický gigant navíc plánuje v letošním roce zvýšit výrobu Kirinů, čímž si získá pozornost svých věrných uživatelů.

Nakonec se ve vzduchu vznáší několik zvěstí týkajících se další řady Mate. Čeká se však na oficiální vstup, který by znamenal finální potvrzení.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *