Huawei podepsal masivní 5G smlouvy s tureckými a brazilskými operátory

Autor: F. Muhammad / Zdroj: Pixabay

Před několika dny turecké velvyslanectví v Číně oznámilo, že Turk Telekom a Huawei podepsaly memorandum o spolupráci na vývoji technologického standardu páté mobilní generace (5G). Tento standard bude uplatňován pro tureckou širokopásmovou síť.

Memorandum uvádí, že se spolupráce ohledně 5G zaměří zpočátku hlavně na farmářské vychytávky, které již nyní Huawei uplatňuje v Brazílii. Během několika posledních let v Turecku investovalo několik technologických společností. Ty přispěly k ekonomické stabilitě země a přidaly nová pracovní místa. Velké pokroky v Turecku dělají společnosti, jako Oppo, Xiaomi, Samsung, Tecno Mobile, TCL, Realme a Vivo.

Náměstek tureckého ministra dopravy a infrastruktury Omer Fatih Sayan se zúčastnil akce na Mobile World Congress v Barceloně. Tam přednesl „Za posledních 20 let společnost Huawei významně přispěla k budování infrastruktury v Turecku. Doufáme, že tyto příspěvky budou rozvíjet domácí a místní produkci. Huawei má jedno ze svých 19 globálních center v Turecku a je zde zaměstnáno přes 750 inženýrů.“

Turecko není jedinou zemí, která spolupracuje s Huawei, tou další je Brazílie. Ta už je dlouhodobě spokojená s infrastrukturou od Huawei, a nic se měnit nebude, a to i přes marné úsilí Donalda Trumpa. Ten chtěl Huawei dlouhodobě „vyštípat“ z brazilské infrastruktury.

Brazilský operátor TIM a Huawei podepsaly memorandum o vybudování 5G City. To podpoří výstavbu chytrých měst v Brazílii. Curitiba, zelené město v Brazílii, bude prvním 5G městem, které vytvoří příklad pro Latinskou Ameriku a možná i celý svět.

TIM a Huawei uzavřely partnerství za účelem nasazení sítí 2G, 3G, 4G a 5G v Brazílii. Díky širokému uplatnění a umělé inteligenci se 5G stalo velice žádaným napříč celým světem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *