Huawei smartphony bez Google? S touto vychytávkou už nikoliv!

Huawei
Zdroj fotografie: Lukáš Drahozal

Čínský výrobní gigant Huawei se měl v roce 2019 stát nejprodávanější značkou chytrých telefonů na světě. Přestože Huawei tuto pozici nakonec pokořil, vydržel na vrcholu jen několik měsíců. Od té doby jeho podíl na trhu chytrých telefonů soustavně klesá. Pro mnoho spotřebitelů v současné době smartphony Huawei nepřipadají v úvahu.

Důvodem je to, že nepodporuje mobilní služby Google. To znamená, že uživatelé nemají přístup k obchodu Google Play a mnoha důležitým aplikacím. Kvůli neshodám mezi čínskou společností a USA nelze mimo jiné v nejnovějších zařízeních této značky používat mobilní služby Google (GMS) od amerického giganta. Ve zkratce se jedná o ekosystém plný aplikací (např. Gmail, YouTube, Chrome, Google Drive nebo Mapy), databází a dalších propojených přístupů API.

Za poslední tři roky se objevilo několik možností, jak získat tyto pro někoho důležité aplikace do chytrých telefonů Huawei. Bohužel některé z těchto možností zahrnují náročné procesy, které běžný uživatel nebude chtít provádět. Existuje však několik jednoduchých a přímočarých způsobů, jak získat aplikace z Obchodu Play do telefonů Huawei. Tyto jednoduché a nejnovější možnosti jsou naštěstí nejúčinnější a nahrazují některé starší možnosti. Dvě jednoduché možnosti instalace aplikací jsou Gspace a Googlefier. V tomto článku se podíváme na první zmíněné Gspace. Článek zaměřený na Googleifier bude brzy následovat.


Nenechte si ujít:


Gspace – nejefektivnější možnost

Nástroj Gspace je k dispozici ke stažení zdarma v AppGallery Huawei. Uživatelé mohou aplikaci získat pouhými několika kliknutími. Tato aplikace vytvoří uzavřený „prostor“ v jakémkoli smartphonu Huawei. V tomto uzavřeném prostoru všechny servery Google, aplikace a obchod PlayStore vidí zařízení jako starší smartphone od Huawei společnosti, který má ještě podporu Google služeb. Připomeňme si, že zákaz na Google aplikace, se týká pouze Huawei smartphonů vydaných po zákazu. Starší smartphony Huawei tedy stále mají přímý přístup do obchodu Google Play. Například pokud tuto funkci spustím na svém Huawei Mate 40 Pro, tak se telefon pro Google služby tváří jako model P30 Pro.

U aplikací Google funguje běžné přihlášení k účtu a po vstupu do Gspace fungují zcela standardně. Když ale z Gspace vyskočíte, už to tak růžové není. Tyto aplikace v Gspace fungují normálně a mají přístup k internetu. Je však důležité si uvědomit, že se neaktualizují oznámení a neaktualizují se automaticky. Chcete-li aplikaci aktualizovat, musíte vstoupit do prostoru Gspace, přejít do Obchodu Play a nainstalovat nejnovější verzi.

Jednou z posledních praktických novinek v nástroji Gspace je možnost umístit zástupce aplikací na plochu smartphonu. Chcete-li spustit konkrétní aplikaci, nemusíte otevírat Gspace a hledat ji v seznamu. Její ikonu můžete jednoduše umístit na některou z běžných ploch. Na zástupci se zobrazí menší ikona Gspace a aplikace se bude i nadále spouštět na této ploše, ale budete k ní mít mnohem snazší přístup.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *