Skládací smartphony letos opět porostou

Smartphony
Huawei Mate Xs 2 / Zdroj fotografie: Huawei

Analytická společnost TrendForce zveřejnila předpověď pro globální trh se skládacími smartphony vybavenými jedinečnými OLED displeji. Ještě před pár lety by někdo kladnou odpověď nečekal, ale nyní už to je realita. Skládací smartphony se opravdu hodně rozšířily a nejedna společnost se na ně zaměřila. Největším průkopníkem je jednoznačně Samsung, který má ty nejlepší technologie a předpoklady k tomu, aby jeho smartphony byly těmi nejlepšími.

TrendForce zohledňuje dodávku dvou typů skládacích zařízení. Tou první variantou je véčkový model, který se skládá vertikálně a lze ho pohodlně nosit v malé kabelce nebo kapse. Druhý typ zařízení jsou smartphony, které se skládají vodorovně, když je tedy otevřeme, tak nám připomínají malý tablet.

V současné době platí to, že se flexibilní velikost obrazovky vertikálních skládacích displejů pohybuje od 6,5 do 7,0 palců úhlopříčně. U zařízení, která se skládají vodorovně, je toto číslo 7,5 až 8,0 palce. Obě zmíněné varianty bez problémů podporují 120Hz frekvenci, takže i zde je plynulost zaručena.


Nenechte si ujít:


TrendForce uvádí, že podle toho, jak se technologie a materiály vyvíjejí, dosáhne míra penetrace skládacích smartphonů OLED v roce 2022 podle očekávání 1,1 %. Zatímco značky mobilních telefonů postupně budou uvádět na trh nové vlajkové lodě skládacích zařízení, míra penetrace po roce 2024 překročí 2,5 %. Trh s těmito zařízeními má být poháněn vylepšenými specifikacemi a stále konkurenceschopnějšími cenami. Kromě toho to bude příležitost poskytnout závan čerstvého vzduchu na trhu ponořeném do pomalého spotřebitelského sentimentu. Chce to hlavně to, aby spotřebitelé více těmto zařízením důvěřovali.

K dnešnímu dni je hlavním dodavatelem skládacích OLED panelů společnost Samsung Display Company, která si už na trhu v tomto směru udělala opravdu velké jméno.

Nedávno jsme se dočkali čtvrté řady skládacích smartphonů od Samsungu. Teď v září k nám přijde skládací Huawei, Honor vydá nový skládací telefon a plno dalších společností. Jde vidět, že se trh se skládacími smartphony teprve rozjíždí a my budeme u toho.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *