Huawei představí část svých vlajkových telefonů už příští měsíc

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

Společnost Huawei za poslední roky postihlo několik sankcí. Ty měly nemilý dopad na chod celé společnosti. Čínská společnost dokonce zvažovala, že se stáhne z evropského trhu. Pravdou je, že zařízení od čínské společnosti nebyla moc oblíbená. To způsobila hlavně absence Google služeb.

Dneska už je na tom čínský gigant mnohem lépe. Dokonce již vydává vlajkové řady telefonů dvakrát ročně, což předchozí roky nebylo zvykem. Nyní vyplaval na povrch šokující únik, podle kterého bychom se řady Mate 60 mohli dočkat už příští měsíc.

Představení by se mělo konat 4. srpna na akci Huawei Developes Conference (HDC 2023). Jedná se o každoroční akci, na které Huawei představuje svoje novinky s tím, že samotným vrcholem je vždy nová verze operačního systému HarmonyOS. Tento rok půjde již o čtvrtou generaci relativně nového operačního systému. Každopádně, pokud se úniky potvrdí, tak je pravděpodobné, že HarmonyOS 4.0 půjde na vedlejší kolej. Všechny totiž budou zajímat především nové telefony, které nám HDC 2023 odhalí.

V úniku stojí, že na akci budou představeny tyto modely: Huawei Mate 60 4G, Huawei Mate 60 5G a Huawei Mate X3 Pro 5G. O prvních dvou modelech už nějaké úniky proběhly, ale o nové skládačce nevíme nic. Víme pouze to, že bude mít 5G konektivitu. Huawei Mate X3 5G z prvního pololetí dostal procesor Snapdragon 8+ Gen 1. Můžeme tedy očekávat, že verze Pro dostane Snapdragon 8 Gen 2 a k tomu ještě nějaká vylepšení.

Také je možné, že to bude nový nejtenčí a nejlehčí skládací telefon ze všech. Už verze Mate X3 měla ucházející parametry, ale nestačily na nový skládací Honor, který je v tuto chvíli nejlehčím skládacím telefonem. V Číně byl o tento telefon velký zájem, a nebylo by tedy překvapením, kdyby Huawei chtěl tento úspěch napodobit.

V srpnu očekáváme uvedení ještě skládacích teleofnů Oppo Find N3 a Xiaomi Mix Fold 3. Když k tomu připočteme další zařízení, jako jsou Samsung Galaxy Z Fold 5, Honor Magic V2 a Vivo X Fold 2, tak bude mít Mate co dělat, aby opravdu předčil ostatní. Také je možné, že nové telefony sice budou představeny, ale do prodeje půjdou až později.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, kalingatv.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *