Huawei představil nadupaný MateBook. Jeho výkon Vás ohromí

Huawei MateBook 16s
Huawei MateBook 16s / Zdroj fotografie: Huawei

Společnost Huawei nedávno uvedla na trh své vlajkové notebooky pro tento rok v podobě Huawei MateBook 16s, který byl k dispozici pro předobjednávku na čínském trhu začátkem tohoto měsíce. Huawei sáhl po špičkových komponentech, a dokázal poskládat přímo ukázkový stroj.

Nyní je to pouze pár dní, kdy společnost Huawei oficiálně zahájila prodej tohoto špičkového modelu v domovské Číně. Tento model je poháněný nejnovějším procesorem Intel 12. generace řady Core i9. Cena startuje podle kurzu přibližně na 1 313 $.

Huawei MateBook 16s je vybaven 16palcovým displejem, který nabízí rozlišení obrazovky 2520 x 1680 pixelů, poměr stran 3:2 a poměr obrazovky k tělu neuvěřitelných 90 %. Má také jas 300 nitů a kontrastní poměr 1500:1 spolu s podporou 100% barevného gamutu sRGB.

Srdcem letošního MateBooku, jak už jsem popisoval výše je procesor 12. generace Intel Core i9-12900H, který má 14 jader a 20 vláken. Nabízí turbo frekvenci až 5 GHz a podporuje paměti LPDDR5. Procesoru asistuje 16 GB RAM, což Vám nabídne dostatečnou kapacitu například i při editování videa, případně úpravy fotek. Pokud jde o úložiště, tak tady najdeme už klasicky SSD, konkrétně se jedná o NVME PCIe SSD, jehož generaci společnost Huawei zatím nespecifikovala.Zařízení je vybaveno snímačem otisků prstů na zapínacím tlačítku pro biometrické zabezpečení. Jako jedna z vlajkových lodí Huawei je vybavena vylepšenou 1080p širokoúhlou přední webovou kamerou pro videohovory, 4 mikrofony pro zajištění čisté kvality hovoru a předními dvěma stereo reproduktory pro lepší multimediální audio zážitek.

Huawei MateBook 16s je napájen obří 84Wh baterií a nabíjí se až 135W přes USB-C. Má dva porty USB-A 3.2 Gen 1, jeden plně funkční port USB-C, jeden port Thunderbolt 4 USB-C, jeden port HDMI 2.0 a jeden 3,5mm konektor pro sluchátka.

Doposud není oficiálně potvrzeno, zda se tento Huawei MateBook dostane i na evropské trhy. Podle dřívějších spekulací to prozatím vypadá, že skutečně ano. Je potřeba si uvědomit, že profesionální verze MateBooku byla na náš trh uvedena naposledy téměř před dvěma lety. Proto se dá očekávat, že letos bude společnost doplňovat své portfolio o novější modely.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *