Čínský trh s telefony zaznamenává oživení, a to díky Huawei

Huawei
Zdroj: Svět Huawei

Zpočátku tohoto roku to vypadalo s čínským trhem se smartphony docela špatně. Nicméně nyní bychom se měli všichni začít připravovat na obrat. Podle ministerstva průmyslu a informačních technologií v Číně se za prvních osm měsíců výroba telefonů snížila o 7,5 % ve srovnání se stejným obdobím v minulém roce. Tržby také klesly o 4 % a dosáhly nejnižších hodnot poprvé od roku 2014, jak uvádí analytická firma Counterpoint Research.

Pro zbytek tohoto roku jsou odborníci optimističtí. A to díky společnosti Huawei s její nedávnou řadou Mate 60, která po dlouhé době zase podporuje připojení 5G. Ivan lam, hlavní analytik Counterpoint, uvádí: „Tyto nové verze smartphonů přinesly zpět na čínský trh smartphonů velkou důvěru.“ Prodeje čínského technologického giganta jsou o 41 % vyšší v porovnání s minulým rokem. V tuto chvíli to vypadá tak, že se mu konečně podařily vyřešit problémy s dodavatelským řetězcem, které zavinily sankce ze strany Spojených států.

Řada Mate 60 je tím nejvyšším trumfem společnosti za poslední roky. Je totiž důkazem toho, že se Huawei přenesl přes americké sankce. Povedlo se mu totiž samostatně v Číně vyrobit procesor Kirin 9000S s připojením 5G, s čímž nikdo nepočítal. V Číně jeho popularitu chápeme. Má tam velkou uživatelskou základnu a využívá tam svůj operační systém HarmonyOS, což je alternativa k Androidu. Pokud bude Huawei ve své výrobě pokračovat, tak je více než pravděpodobné, že přiláká zpět své zákazníky, kteří od něj v minulosti odešli. Counterpoint předpokládá, že prodeje řady Mate 60 přesáhnou v tomto roce až pět milionu kusů.

Představí nám Huawei i třetí procesor?

Za zmínku určitě stojí i nový procesor Kirin 8300, který bude v řadě Nova 12. Počítáme s tím, že je určen pro smartphony patřící do střední tříd. Zatím neznáme pouze procesor určený pro tu nejnižší třídu telefonů. Je klidné možné, že u nejnižší třídy zůstane Huawei věrný Qualcommu, ale to je zatím jen ve hvězdách.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, scmp.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *