Huawei roste a začíná nahánět Xiaomi i s Honorem

Huawei
Zdroj fotografie: Pexels / Autor fotografie: Andrey Matveev

Byly časy, kdy na Huawei v Číně nikdo neměl. V jeho domovské zemi neměl konkurenci, ale zákonitě, vše co jde nahoru, tak musí jít i dolů. Bohužel Huawei nešel pouze dolů, on šel totiž úplně ke dnu. Musel značně omezit výrobu a představování nových řad telefonů, což mu poměrně hodně zkomplikovalo život napříč všemi trhy. Naštěstí se nevzdal a teď se mu to začíná vyplácet. Minimálně na čínském trhu.

S nejnovějšími údaji přišla analytická firma Counterpoint Research, která zkoumala prodeje smartphonů na čínském trhu za druhé čtvrtletí tohoto roku. V tomto odvětví byl nejúspěšnější Huawei, který i přes celkovou nepřízeň trhu zaznamenal tržby vyšší o 58 % v porovnání s minulým rokem. To se dále povedlo jen Applu se 7% nárůstem a Realme s 8% nárůstem.

Enormní nárůst u Huawei můžeme přičíst obnovení pravidelného uvádění produktů na trhu. To se v minulých letech bohužel nedělo, a tak teď mají fanoušci značky opravdovou radost. Čínský gigant využil svou image, kterou má v Číně jednu z nejlepších. I ta mu pomohla k tomu, aby se stal nejlepším. A to ještě musíme upozornit na to, že představuje telefony bez 5G připojení. To by se mělo s novými telefony změnit, a když bude mít Huawei 5G, tak lze očekávat ještě vyšší zájem ze strany zákazníků.

Největší podíl má na čínském trhu Vivo se 17,7 %. Následuje jej Apple, Oppo, Honor, Xiaomi, Huawei a Realme. Nicméně propast mezi Honorem, Xiaomi a Huawei se poměrně významně zmenšila. To dává šanci Huawei, který může v nadcházejících čtvrtletích obě společnosti atakovat. Zatímco podíl Xiaomi je víceméně konzistentní, tak Honor zaznamenal propad o rovnou 3 %. To dává naději Huawei v tom, že může dále růst a brát ostatním zákazníky.

Counterpoint Research předpovídá mírný pokles prodejů telefonů pro zbytek tohoto roku. Avšak Huawei může pořád zaznamenat růst, protože má v plánu ještě uvést Huawei Mate X3 Pro a řadu Mate 60. Obě tyto řady jsou držáky společnosti s tím, že můžeme čekat jejich rychlé vykoupení z pultů obchodů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *