Nové úniky odhalují specifikace nadcházející vlajkové řady Vivo X100

Vivo X100
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Vivo není v Česku žádným nováčkem. Už nám tady představilo dvě vlajkové řady s tím, že ještě tento rok by mohla dorazit třetí. Podle posledních úniků čínská společnost pilně pracuje na telefonech Vivo X100, X100 Pro a X100 Pro+. Nedávné zprávy uváděly, že nejvýkonnější Vivo X100 Pro+ bude mít jako jeden z prvních Snapdragon 8 Gen 3 s představením v prvním kvartálu roku 2024.

Dva zbylé modely nejspíše dostanou procesor MediaTek Dimensity 9300 a dočkáme se jich již na podzim. Populární tipster Digital Chat Station sdílel několik klíčových informací k modelu Vivo X100 Pro, který se na náš trh dostane pravděpodobně jako nejvýkonnější vlajka. Stejné to bylo i tento rok, kdy vivo X90 Pro bylo vlajkovou lodí, ačkoli v Číně byl ještě lepší model.

Podle úniku bude mít Vivo X100 Pro OLED panel se zakřivenými boky. Dále bude mít podporu 1,5K rozlišení a nejspíše i 120Hz obnovovací frekvence. Na zadní straně telefonu se nachází trojitý modul fotoaparátu s 1palcovým hlavním snímačem a také periskopickým teleobjektivem. Ten má být údajně horší než u modelu X100 Pro+. Další informace zase hovoří o spolupráci Samsungu a Viva na novém 200MPx periskopickém teleobjektivu, který by právě nový telefon od Viva mohl dostat.

Když se vrátíme zpět k Vivu X100 Pro, tak ten dostane 50MPx snímač IMX989 od Sony, který bude působit v kooperaci s 12MPx ultraširokoúhlým fotoaparátem IMX663 a 64MPx periskopickým teleobjektivem OmniVision OV64B.

Nakonec nám únik prozradil rychlost nabíjení, které by mělo mít výkonnost 100 W. Telefon bude mít IR Blaster, snímač otisků prstů v displeji nebo duální stereo reproduktory. Ve zkratce vypadají všechny specifikace velmi lákavě, ale musíme myslet na to, že to nejsou oficiální informace. Ještě mnoho se toho může změnit, ale to se snad nestane a nám do obchodů přiletí plnohodnotná vlajková loď se vším všudy. Už se těšíte na nové Vivo? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gizmochina.com(2)

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *