Zpět do roku 2018. Huawei Mate 50 Pro nás vrátí v čase

Huawei Mate 20 Pro
Model Mate 20 / Zdroj fotografie: phonearena (se souhlasem)

Mnoho lidí věřilo, že dny společnosti Huawei na trhu se smartphony jsou sečteny, ale tomu Huawei vystavil velkou stopku. Od roku 2019 čelí sankcím ze strany USA, a tím pádem nemůže používat Google služby ve svých telefonech. Později v roce 2020 přišla další rána, která znamenala, že Huawei nebude dostávat procesory od společnosti TSMC, předního výrobce procesorů HiSilicon Kirin. Ukázalo se, že tyto sankce byly opravdu bolestivé a destruktivní, ale Huawei se s tím dokázal nějakým způsobem vypořádat. Naneštěstí stále platí, že se spíše snaží přežít, než aby bojoval s konkurencí, se kterou v mnoha směrech zaostává.

Již v minulosti jsme se dozvěděli, že údajně v červenci tohoto roku se dočkáme nové vlajkové řady smartphonů Huawei Mate 50. My vám v tomto článku ukážeme video, na kterém je zachycen koncept modelu Huawei Mate 50 Pro. Vizualizace byla provedena na základě úniků, kterých jsme se dočkali již v minulosti. Bude to první řada s HarmonyOS 3.0, a i přesto, že se ji máme dočkat již v létě, tak se do obchodů dostane nejdříve na podzim v Číně. Když bychom byli velmi optimističtí, tak na základě tohoto bychom mohli říci, že by se na začátku roku 2023 mohla dostat do Česka.

Pro fanoušky společnosti bude pravděpodobně nový vzhled řady velkým zklamáním. Huawei se totiž opět vrátí ke kontroverznímu a ohavnému řešení z roku 2018, které bylo u Huawei Mate 20. Zároveň víme, že displej bude mít zakřivené okraje a na zadní straně se dočkáme masivního modulu fotoaparátu. V něm by se mělo nacházet hned 5 snímačů a LED blesk. Pozoruhodné je, že si můžeme uvnitř modulu všimnout nápisu „Leica“, což je němcká společnost věnující se fotografování, se kterou Huawei ukončil spolupráci.

Jaký názor na takový výřez máte vy? Líbí se vám více než klasický výstřel? Dejte mi vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *