Huawei Smart Scale: Váha, které si budete vážit

Tuhle váhu máme doma už nějaký ten pátek. Nepatří sice mezi zrovna moje oblíbené přístroje, ale nedá se nic dělat. Protože jsem ten tip člověka, co projde kolem cukrárny a má 3 kila nahoře, tak asi chápete můj postoj k tomuto zařízení. No a, protože tu máme nový rok, tak jsem si řekl, že bych mohl pár kilo sundat a tuhle váhu jsem si vybral jako svého pomocníka.

Vzhled a zpracování

Asi si řeknete, co může být na váze tak zvláštního? Nenechte se zmást, tahle váha je opravdu designový kousek. Už samotné tělo na Vás působí velmi elegantně a uhlazeně. Vrchní panel je tvořen z tvrzeného skla, takže nemusíte mít strach, že se poškodí nebo praskne. Huawei dokonce uvádí, že sklo je broušené a leštěné pomocí CNC. Mě osobně se asi nejvíc líbila stříbrná „pečeť“ s logem Huawei na vrchní straně váhy.

Co se týče zpracování i tady Huawei odvedl dost dobrou práci. Nikde nic nevrže nebo špatně nelícuje. Za své peníze dostanete opravdu dobře sestavený produkt, který bych tipoval i do dražší cenové kategorie. Co se týká rozměrů 300x300x18,7 mm nejedná se o žádného obra a s hmotností 1,85 Kg se opravdu ani nepronese.

Působí elegantním dojmem

Připojení k Huawei Health

Tady se opravdu není o čem bavit. Připojení proběhlo během několika sekund a hned se do aplikace uložilo. Váha se do aplikace přidává úplně stejně jako například hodinky Watch GT. V aplikaci kliknete na přidat zařízení, poté vyberete váhu a už se o nic nestaráte. Tady to má Huawei opravdu vychytané. Váha používá Bluetooth 4.1

Spárování už nemuže být jednodušší

Analýza Vašeho těla

Tohle je kapitola sama pro sebe, protože Huawei váha dokáže detekovat až 9 složek z Vašeho těla a podrobně Vám rozpočítá poměr k váze. Tady se přiznám jsem byl ze začátku trošku skeptický, ale Huawei nezklamal a i tady si vede velmi dobře. Huawei k měření využívá zkušenosti od Čínského institutu sportovních věd (CISS). Pokud Vaše domácnost má více členů, tak nemusíte mít strach. Váha má paměť až na 10 uživatelů.  V přiložených screenech si můžete prohlédnout co vše váha zaznamená.

Pokud se budete vážit každý den, aplikace Huawei Health Vám to uspořádá do přehledného grafu a můžete sledovat svoje posuny v pohybu Vaší hmotnosti.

Aplikace Vám přehledně rozepíše

Závěr

Huawei s tímto produktem jednoznačně vítězí bezkonkurenčním poměrem cena/výkon. Za mě určitě jedna z nejlepších vah na našem trhu. Co mě malinko mrzí je její napájení. Musíte k ní zakoupit 4 kusy AAA baterií. Není to samozřejmě žádný velký výdaj, ale víc by se mi líbilo, kdyby váha měla v sobě zabudovaný akumulátor a mohl se nabít pomocí micro usb nebo USB-C. Ale to je jen taková drobnost.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *