Reproduktor Huawei CM51: Zařízení, které vám toho hodně nabídne

Huawei CM51 položený v trávě / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Než jsem se k této recenzi dostal, tak to trvalo delší dobu, jelikož jsem chtěl opravdu naplno využít potenciál reproduktoru Huawei CM51, ale už na začátku vám můžu říct, že to není žádná hitparáda. Huawei bezesporu vyrábí kvalitní smartphony, notebooky či hodinky, ale mám pocit, že u tohoto reproduktoru selhal. Možná je chyba ve mně a jen jsem nevěděl, jak zařízení použít, ale obávám se toho, že ne.

Na tomto modelu se rozhodně podepsala absence společnosti Devialet, která již spolupracovala s Huawei na několika reproduktorech. Opravdu de vidět, že chtěl Huawei u tohoto modelu zachovat nízkou cenu. To se mu i povedlo, ale otázkou je, zdali nejsou nějaké chyby opravdu velké, i když se jedná o zařízení za pár stovek.


Huawei CM51 – Specifikace

Baterie: 700 mAh

Doba nabíjení: 2 – 3 hodiny

Výdrž baterie: Kolem 8 hodin

Spotřeba energie: 3,50 W

Konektor: micro – USB

Průměr, výška: 100 mm, 42 mm

Stupeň ochrany: IPX5

Frekvenční rozsah: 90 – 20 000 Hz

Bluetooth: 4.2 a více


Obsah balení:

Jedná se o obyčejný reproduktor za pár korun, takže opravdu nepočítejte s tím, že tady najdete něco navíc. Balení je velmi skromné, takže zde naleznete kabel micro – USB na nabíjení a samotný reproduktor. Možná je trochu škoda, že nemá na nabíjení kabel USB-C, jelikož jej Huawei poslední dobou cpe opravdu všude a slušel by i tomuto reproduktoru.

Balení reproduktoru Huawei CM51 / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Vzhled a zpracování:

Tady budu možná až moc kritický, ale reproduktor má obyčejnou šedou barvu, která absolutně ničím nenadchne. Samotný tvar zařízení je fajn, vleze se i do nějaké větší kapsy na bundě, ale tím má chvála víceméně končí. Zespodu zařízení nalezneme nápis Huawei, který opět ničím nevyčnívá a spíše je tam jen schovaný. Dále tam nalezneme fyzická tlačítka pro zapnutí Blueetooth či celého zařízení.

Z vrchní části nám visí šňůrka, kterou jsem za celou dobu používání ani jednou nevyužil. Samotné pletení mi opět přijde jako to nejběžnější které je. Já osobně bych více ocenil něco ve stylu JBL, kdy by to bylo nahrazeno plastem. Pletení se vám polije colou, a to od ní chytne barvu, což opravdu nechcete řešit. Možná vám přijdu až moc kritický, ale když se na to zařízení podívám, tak se prostě nudím.

Zavěšený reproduktor Huawei CM51 / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Zvuk: Huawei má na víc!

Dostáváme se do kategorie, kvůli které si tohle zařízení buďto koupíte nebo ne. Vlastně je to kategorie, která je v téhle recenzi nejdůležitější a já vám můžu s chladnou hlavou říct, že za tu cenu je zvuk opravdu dobrý. Při vyšší hlasitosti nejsou slyšet žádné umělé tóny. To, co HUawei ztratil u vzhledu vykompenzoval zvukem.

Výšky i tóny jsou dostatečné hlasité a i poslouchání různých podcastů nebude žádný problém, jelikož zvuk je dost zřetelný a jen stěží najdete reproduktor v této cenové relaci, který by byl výrazně lepší. Zkoušel jsem si pouštět rap, rock, metal i POP a se všemi žánry se tento repráček popasoval na výbornou. Jasně, není to nejlepší zvuk na trhu, ale nneí to ani nejdražší reproduktor na trhu.

Ovládání: Přehledné, jednoduché

K ovládání zde poslouží několik tlačítek, která najdete zdolu zařízení, což by mohlo být pro někoho nepraktické, ale myslím, že to zas takový problém není. Tlačítek je tu konkrétně pět a to na zapnutí Bluetooth, na vypnutí / zapnutí, na zvýšení / snížení hlasitosti a na přeskočení další skladby. Jejich ovládání je opravdu intuitivní, a myslím, že podle znaků jednotlivých tlačítek nebude mít nikdo problém s ovládáním.

Tlačítka na Huawei CM51 / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Připojení: Huawei nás nepotěšil

Tak tohle je asi největší slabina celého reproduktoru. Nejenom, že není ani v aplikaci AL Life od Huawei, kde je většina inteligentních zařízení, ale on má i to připojení takové poněkud prapodivné. S párováním většinou problém není, ale s odpojením je to už jiná báseň.

Huawei do tohoto reproduktoru vložil mikrofony, ale k čemu, když je pak nepoužijeme? Pokaždé když jsem někomu zavolal a dotyčný to na druhé straně vzal, tak to prostě spadlo. Spadlo to tak, že reproduktor se automaticky sám od sebe odpojil od mobilu a hovor se automaticky přesunul na mobil. Zkoušel jsem to opravdu několikrát, ale vždycky to dopadlo stejně.

Pokud vám opravdu vadí nižší latence mezi telefonem a připojeným zařízením přes Bluetooth, tak vás zase zklamu. Na hudbu je ten reproduktor fajn, ale tím to končí. Když si člověk něco pustí na Youtube nebo TikToku, tak je to opravdu bída. Zvuk je na můj vkus opožděný až moc.

Baterie:

Huawei nám slibuje výdrž až 8,5 hodin, a víte co? Ona to je i pravda, ta výdrž odpovídá samozřejmě za předpokladu, že nemáte hudbu puštěnou pořád na 100 %. Pak ta výdrž samozřejmě i klesá rychleji. Nabíjení je zde obyčejné, takže počítejte s minimálně 2,5 hodinovým nabíjením, které zas není tak hrozné, ale když si budete chtít repráček nabít na rychlost, tak vám to samozřejmě moc „šťávy“ nepřidá.

Nápis Huawei / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Závěr:

Pokud chcete reproduktor za diskontní cenu, který budete vážně používat jen na přehrávání hudby, tak je to tohle fajn varianta. Všem ostatním tohle, bohužel, říct nemůžu, protože to prostě není pravda. Tady je těch ústupků strašně moc a já doufám, že je to jen tím, že jsem to neuměl tak dobře používat, i když o svých znalostech nepochybuji.

Cena se liší podle obchodu, někde ho lze sehnat za 699 Kč a někde jen za 499 Kč. Volba ochodu už je jen na vás. Původní cena byla 1499 Kč a na to jen můžu říct: „wow“. Za tolik peněz tento reproduktor opravdu nestojí.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei (vlastní)

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *