Huawei ukázal pracovní MateStation X. Pohání ho Ryzen 7 5800H a na práci máte 1TB úložiště

Huawei MateStation X / Zdroj fotografie: Huawei

V loňském roce Huawei oficiálně oznámil svůj první all-in-one počítač v rámci řady Mate, nazvaný Huawei MateStation X, který je nabitý výkonnou sadou specifikací. Před pár dny byl oznámen nový 1TB model tohoto zařízení.

Nyní, jen několik dní po uvedení na trh, je dnes na čínském trhu k dispozici špičkový model Huawei MateStation X. Model s úložištěm 1 TB má zvýhodněnou cenu 13 999 juanů, což je asi 2 215$ (48700 Kč).

Pokud jde o design, tak zařízení vypadá podobně jako monitor Huawei MateView, který byl uveden na trh spolu se sérií GT. Sestava je vybavena 28,2palcovým 4K+ 3:2 displejem s rozlišením 3840 x 2560 pixelů. Jistě vás potěší, že poměr obrazovky k tělu je tady úctyhodných 92 %.

Společnost uvádí 98% barevný gamut DCI-P3, 100% sRGB a certifikaci TÜV Rheinland Low Blue Light a Flicker-Free. Ve stojanu modelu MateStation X je také krom počítače zabudovaná sestava kvalitních reproduktorů.

Huawei MateStation X / Zdroj fotografie: Huawei

Pod kapotou je Huawei MateStation X poháněn procesorem AMD Ryzen 5 5600H nebo Ryzen 7 5800H spolu s až 16 GB DDR4 RAM a 1 TB úložištěm NVMe SSD. Je také vybaven 1 megapixelovým 720p HD fotoaparátem pro videohovory.

K dispozici jsou čtyři mikrofony, které dokážou zachytit hlas uživatele ze vzdálenosti až 5 metrů. Dále má tři reproduktory Devialet – 2x 5W širokopásmové reproduktory a 10W subwoofer. Má také dva porty USB-C, dva USB-A, porty, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 a audio jack.

Huawei dodává MateStation X s bezdrátovou klávesnicí Huawei. Snímač otisků prstů na klávesnici slouží také jako zapínací tlačítko. Spolu s tím Huawei nabízí také Huawei Bluetooth Mouse AF30, která je součástí balení stejně jako klávesnice.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *