Huawei úspěšně zažaloval výrobce falešných sluchátek

Huawei
Huawei FreeBuds Pro 2 / Zdroj fotografie: Huawei

Falešné produkty jsou pro technologické společnosti velkou vráskou na čele, protože mohou poškodit pověst i zisky. To se pak může táhnout s danou společností ještě mnoho dalších let, takže z hlediska rozvoje a ekonomiky to znamená velký problém. Nedávno se společnost Huawei musela vypořádat s výrobcem falešných sluchátek, který používal její značku k prodeji svých produktů. Naštěstí úřady jednaly velmi rychle a všechny podezřelé včas zatkly. Huawei nyní podniká právní kroky na ochranu své značky a požaduje náhradu.

Společnost nedávno podnikla právní kroky proti prodejci za porušení prodejních a autorských práv. Prodejce Zhang Moumou byl obviněn z prodeje falešných sluchátek, která byla vedena pod značkou Huawei. Podle soudních dokumentů použil Zhang Moumou značku Huawei víckrát v nabídce sluchátek, která ve skutečnosti nebyla vyrobena touto čínskou společností. Důkazy předložené v případu ukázaly, že bylo prodáno přibližně 330 000 párů falešných sluchátek s celkovou prodejní hodnotou přibližně 4,06 milionu juanů. To už je opravdu vysoké číslo, a tak kroky čínského giganta jsou pochopitelné.

Soud rozhodl, že použití názvu značky Huawei na produktu představovalo porušení ochranné známky, a nařídil podvodnému prodejci, aby zaplatil kompenzaci ve výši 403 000 juanů za ekonomické ztráty. Soud uvedl, že použití názvu značky Huawei na produktu představovalo zneužití jeho ochranné známky a porušilo tak zákon.

Tento případ slouží jako skvělá připomínka důležitosti ochrany duševního vlastnictví a přijetí trestů pro lidi, jež ho porušují. Není to poprvé, co Huawei musel bojovat proti prodejci s falešnými sluchátky, která se prodávala pod jeho záštitou. V květnu tohoto roku společnost zažalovala jeden web za prodej falešných sluchátek s názvem „Huawei“ a získala odškodnění ve výši 1 milionu juanů.

Čínská společnost je známa tím, že si své duševní vlastnictví opravdu hodně střeží. Tento rok nám to jenom dokazuje. Jak je zřejmé, tak nemá nejmenší problém s podniknutím právních kroků proti tomu, kdo by jej mohl poškodit.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *