Huawei v Česku aktualizuje své smartphony. Stabilní EMUI 13 přichází na náš trh

EMUI 13
Zdroj: Svět Huawei

Společnost Huawei začala uvolňovat stabilní EMUI 13 pro globální uživatele. V současnosti se aktualizace týká telefonu Huawei Mate 40 Pro. Podle dostupných informací se další modely budou postupně přidávat.  

Díky tomuto updatu si nyní můžeme užívat přístup k nejnovějším funkcím. Aktualizace softwaru pro Huawei Mate 40 Pro přichází s firmwarem ve verzi 13.0.0.246. Nutno říci, že stahovaný balíček má velikost přes 5 GB, v některých případech se může jeho velikost přehoupnout i přes 6 GB. Záleží na konkrétním trhu.

EMUI 13 Beta:

V červnu společnost Huawei zařadila Mate 40 Pro do podporované skupiny pro EMUI 13 Beta. Společnost se k tomuto kroku odhodlala, aby otestovala nové možnosti ještě před oficiálním vydáním. Mezitím již do beta kampaně vstoupily modely Huawei P50 Pro, P50 Pocket a Mate X2. Po registraci do testovacího Beta programu musel váš smartphone stáhnout testovací verzi EMUI 13, která velikostně zabrala také kolem 6 GB. Na našem trhu nebyl oficiálně testovací program bohužel volně dostupný.

Stabilní update:

Pokud chcete získat nejnovější update na EMUI 13, tak musí vaše zařízení mít poslední aktuální verzi EMUI 12. Doposud poslední verze EMUI 12, která je známa na našem trhu u smartphonu Huawei Mate 40 Pro je 12.0.0.345. Zda bude ještě nějaký meziskok mezi přechodem na EMUI 13 ještě není známo.EMUI 13:

Přináší řadu nových funkcí a vylepšení, které zlepšují uživatelský komfort. Umožňuje například přejetím prstem nahoru po ikonách aplikací otevřít widgety služeb a přizpůsobit domovskou obrazovku skládáním widgetů na sebe nebo jejich seskupováním.

Přejetím prstem nahoru po ikoně aplikace s dolní lištou widgetů se vygeneruje widget služby. Widgety služeb vám umožní zobrazit klíčová oznámení aplikací a podrobnosti přímo z domovské obrazovky. Tato funkce nevyžaduje, abyste aplikaci nejprve otevřeli.

Nejnovější EMUI zlepšuje zabezpečení a soukromí systému díky novým centrům pro ochranu soukromí a zabezpečení. Nová aktualizace je tedy v oblasti bezpečnosti povinnou verzí softwaru, kterou je třeba nainstalovat. Pokud chcete mít vaše zařízení dostatečně zabezpečeno, tak je update na novou verzi EMUI nevyhnutelný.

Ještě je třeba zmínit, že stabilní verze EMUI 13 pro Huawei Mate 40 Pro se uvolňuje postupně a může nějakou dobu trvat, než pokryje všechny uživatele na našem trhu. Pokud vám nabídka k aktualizace ještě nevyskočila, tak aktualizaci můžete také zkontrolovat ručně prostřednictvím nastavení systému.

EMUI 13
Zdroj: Svět Huawei

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicheck.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *