Huawei plánuje velkolepý comeback. Chystá se návrat na globální trh chytrých telefonů

Huawei
Zdroj: Huawei

Společnost Huawei je stále velmi silně přítomna na trzích mimo Čínu, ale zdaleka ne na takové úrovni jako dříve. Zákaz ze strany USA dokázal společnost v tomto ohledu vykolejit. Na základě četných zpráv z Číny Huawei skutečně plánuje velký návrat na globální trh se smartphony.

Společnost Huawei zřejmě plánuje svůj velký návrat

Co to přesně znamená? No, smartphony Huawei byly dostupné na řadě trhů mimo Čínu, ale ne v takové míře jako některé jiné značky. Také, i když byly k dispozici například v Evropě, nebyla dostupnost vyvážená a telefony nebyly dostupné na všech trzích.

Čínská společnost to zřejmě hodlá změnit. Společnost v posledních týdnech představila tři telefony řady Huawei Mate 60 a také skládací telefon Mate X5.

Všechna tato zařízení pohání vlastní procesor Kirin 9000s. Tento čip dokázal vyvolat mnoho kontroverzí, protože se společnostem Huawei a SMIC nějakým způsobem podařilo vyrobit jej bez americké technologie a k tomu navíc podporuje 5G. To přimělo USA k reakci, protože chtějí vědět, jak je to možné.

Zdroje z Číny každopádně tvrdí, že zařízení Mate 60 jsou prvním krokem k nové globální ofenzivě smartphonů této čínské společnosti. IT Home skutečně citoval zasvěcené osoby, které tvrdí, že tomu tak bude.

Na základě zpráv se očekává, že přinejmenším některé modely Mate 60 budou uvedeny na trh celosvětově.

Bohužel nebyl sdělen žádný přesný časový harmonogram ani nic podobného. Na základě toho však budou alespoň některé modely Mate 60 dostupné i mimo Čínu. To je v rozporu s tím, co společnost Huawei ještě nedávno tvrdila. Společnost původně uvedla, že Mate 60 Pro zůstane exkluzivní pouze pro Čínu. Pravdou je, že toto potvrzení se týkalo pouze jednoho ze tří telefonů Mate 60, takže… Stále je tu naděje.

S Kiriny 9000s Huawei tak trochu vyřešil jeden ze svých problémů. Podařilo se jí zajistit poměrně moderní čip s podporou 5G, který USA nemohou blokovat. Přesto je tento čip z hlediska výkonu na podobné úrovni jako Snapdragon 888, tak nabízí dostatek výkonu, který ještě donedávna měly všechny vlajkové lodě.

Společnosti se však údajně podařilo tento procesor (a své telefony) optimalizovat opravdu dobře a řada Mate 60 běží skutečně skvěle. Kromě toho je Snapdragon 888 sice už pár let starý, ale stále je poměrně výkonný, takže… Kirin 9000s možná není nejvýkonnější čip, ale svou práci jistě odvede skvěle.

Co bude dál, se teprve uvidí. Bylo by však hezké vidět nejnovější high-endovou nabídku Huawei na více trzích.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: androidheadlines.com

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hodnocení: 5

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *