Huawei vydalo prohlášení. Společnost se ohrazuje proti rozhodnutí zástupců Evropské komise

Huawei
Huawei Store / Zdroj: Huawei

Společnost Huawei dnes zveřejnila oficiální prohlášení k připomínkám zástupců Evropské komise. Níže si můžete prohlédnout celou tiskovou zprávu. Prohlášení bylo zveřejněno před pár hodinami.


„Společnost Huawei se důrazně ohrazuje proti komentářům zástupců Evropské komise a nesouhlasí s nimi. Ta zjevně nevycházejí z ověřeného, transparentního, objektivního a technického posouzení 5G sítí.

Společnost Huawei chápe zájem Evropské komise o ochranu kybernetické bezpečnosti v rámci EU. Omezení nebo vyloučení na základě diskriminačních posudků však budou představovat vážná ekonomická a sociální rizika. Brzdila by inovace a narušovala trh EU. Zpráva Oxford Economics uvádí, že vyloučení společnosti Huawei by mohlo zvýšit investiční náklady na 5G až o desítky miliard eur a zaplatit by je museli evropští spotřebitelé.

Veřejné vyčlenění jednotlivého subjektu jako „HRV“ bez právního základu je v rozporu se zásadami volného obchodu. Je nanejvýš důležité zdůraznit, že diskriminační hodnocení „HRV“ nesmí být uplatňováno vůči žádnému prodejci bez odůvodněného postupu a odpovídajícího slyšení. Jako hospodářský subjekt v EU má společnost Huawei procesní a hmotná práva a měla by být chráněna právními předpisy EU a členských států i jejich mezinárodními závazky.

Kybernetická bezpečnost je pro společnost Huawei nejvyšší prioritou. Společnost Huawei otevřela v Bruselu Centrum pro transparentnost kybernetické bezpečnosti. Toto centrum je otevřeno zákazníkům a nezávislým testovacím organizacím třetích stran. Ty jsou zvány k provádění spravedlivých, objektivních a nezávislých bezpečnostních testů a ověřování podle průmyslově uznávaných standardů a osvědčených postupů v oblasti kybernetické bezpečnosti. Jsme i nadále odhodláni poskytovat celosvětově certifikované a důvěryhodné produkty a služby, které spojují miliony Evropanů.“


O co se jedná?

Evropská komise, chce odstranit zařízení Huawei a ZTE z jejich sítí na celém kontinentu, uvedl ve čtvrtek na tiskové konferenci v Bruselu Thierry Breton, komisař EU pro vnitřní trh.

„Požádáme naše společnosti pro konektivitu, aby dodavatelům sdělily, že se mají od společností Huawei a ZTE oprostit, a to samozřejmě platí pro nové i stávající smlouvy,“ uvedl Breton a dodal, že komise doporučí, aby Evropský parlament a Rada následovaly jeho příkladu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: twitter.com, barrons.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *