Pouzdro Huawei umožní sérii P50 4G podporovat 5G sítě. Nový snímek unikl na internet

Model Mate 40 Pro / Zdroj fotografie: Huawei

Huawei může být globálním lídrem v technologiích 5G, ale kvůli ochromujícím americkým sankcím nebyl schopen dodávat své smartphony s touto technologií 5G. Například jeho vlajková loď řady P50 přichází s vlajkovými čipy, ale s deaktivovanými/odstraněnými 5G modemy. S novou vychytávkou by se tato nedokonalost dala brzy vyřešit.

Inovativní pouzdro na mobilní telefon, které umožní 4G mobilním telefonům podporovat 5G, bude brzy představeno. Je to pouze pár hodin, kdy se na internetu objevil další snímek, který nám dává představu, jak nové pouzdro bude vypadat, a co bude obsahovat.

Zdá se, že pouzdro má uvnitř slot pro SIM kartu spolu s některými dalšími komponenty, z nichž jednou může být dokonce 5G modem. Zatím není jasné, kdo bude tento kryt vyrábět. Stále se nabízí varianta, že si Huawei bude pouzdro vyrábět sám, případně požádá nějakou třetí stranu.

Zdroj fotografie: IThome (se svolením)

Bude opět 5G ve smartphonech Huawei?

Kromě 5G komponent vypadá oranžově zbarvené pouzdro docela obyčejně s měkkým silikonovým povrchem. Nezdá se, že by 5G komponenty nějak výrazně přispívaly k tloušťce smartphonu, což znamená, že bude pravděpodobně vypadat jako běžný kryt, když je nasazen na zadní stranu telefonu.

Není také jasné, pro jaký telefon bylo silikonové pouzdro s technologií 5G navrženo, ale mnozí mají podezření, že je to pro řadu Huawei P50.

V současnosti ani není jasné, kde Huawei potřebné 5G komponenty bere. Od společnosti Qualcomm to jistě nebude, ani další společnosti tyto komponenty dodávat vzhledem k americkým sankcím nemůžou. S největší pravděpodobností to vypadá, že se společnosti Huawei podařilo vynalézt vlastní technologii výroby 5G čipů, a nyní si je bude schopna vyrábět sama. Přeci jenom už dřívější zprávy naznačovaly, že Huawei v tomto směru ušel velký kus cesty, a 5G čip, který je vyroben čistě jejich technologií je už na cestě.

Pro mnohé zákazníky je nedostupnost 5G technologie velký problém. Díky těmto lehkým krytům by si Huawei mohlo částečně zlepšit prodeje svých smartphonů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *