Honor Watch GS Pro: Stvořeny pro Váš aktivní život

Zdroj: Svět Huawei

Jsem skutečně rád, že se mi naskytla možnost testovat nové smartwatch od společnosti Honor. Několik uživatelů se mně stále ptalo, jaké mám na tyto hodinky názor, a zda bych je mohl doporučit. A zkuste někomu doporučit to, co jste si maximálně osahal pouze v obchodě. To opravdu není vůči naším čtenářům fér, takže nyní jsem měl možnost několik dní testovat právě hodinky Watch GS Pro, proto vám v následujících několika řádcích povím, jak jsem byl s spokojen.

Rovnou v takto prvních řádcích uvedu jednu věc na pravou míru. Řada našich čtenářů si myslí, že model Watch GS Pro je ekvivalent k modelu Huawei Watch GT 2 Pro. Tomu skutečně tak není, a tyto hodinky jsou opravdu velmi rozdílné. Hodinky od Honoru jsou zaměřeny spíše na sport, outdoor a všechny sportovní aktivity, které vás napadnou. Jsou proto i tak konstruované, oproti tomu model Watch GT2 Pro od společnosti Huawei jsou spíše takové decentní, elegantní. Samozřejmě je můžete na sport využít taky, mají podobné funkce. Ale s hodinkami od Honoru se budete cítit jistější a nebudete se bát, že si je můžete poškodit nebo dokonce poškrábat.

Obsah balení:

Součástí balení je vše důležité, co potřebujete k zajištění chodu hodinek. Pokud už některé chytré hodinky od společnosti Honor máte, tak již víte, o čem mluvím. V krabičce samozřejmě najdete smartwatch Honor, napájecí kabel USB-A/USB-C, a dokovací podložku. Která je pro tyto hodinky typická a najdeme ji i u ostatních modelů. Jakmile jsem zveřejnil v naší FB skupině příspěvek, že začínám testovat tyto hodinky, tak jsem ihned dostal několik dotazů ohledně náhradních řemínků. A ani, zde neočekávejte nějaký náhradní řemínek. Výměna řemínků je samozřejmě možná, ale ty si pak musíte časem dokoupit samostatně.

Vzhled a celkové zpracování:

Na první dojem vás skutečně překvapí, jak jsou hodinky robustní. Přiznám se, že kdybych hodinky neznal, tak si myslím, že jsou například od Garminu nebo jiné outdoorové značky. Musím uznat, že tady se Honor skutečně trefil do vkusu většině sportovním nadšencům, a je vidět, že toto odvětví bere zcela vážně. Jako hlavní výhodu tady vidím displej, který je mírně utopený pod okolní lunetou. Takže vám nehrozí, že si displej, tak jednoduše poškrábete.

Ze začátku jsem se bál, že mi budou hodinky na ruce zavázet. Přece jenom působí opravdu masivním dojmem, ale opak byl pravdou. Jakmile si hodinky nasadíte, tak o nich během pár minut nevíte. Navíc díky příjemnému materiálu vás hodinky netlačí ani neškrábou. Velké plus dávám Honoru za možnost výměny řemínků, věřím, že toto většina uživatelů uvítá.  Hodinky jsem na testování dostal v barvě Charcoal Black, osobně to není můj šálek kávy, a kdybych si vybíral barvu sám, tak šáhnu po bílé variantě Marl White.

I když se to na první pohled nemusí zdát, tak model Watch GS Pro je výrazně menší, a také lehčí než konkurenční Huawei Watch GT2 Pro. To byl také jeden z mnoha dotazů od fanoušků, zajímala vás rozdílná velikost těchto zařízení.  Takže nyní už víte, že Honor vám na ruce zabere výrazně méně místa, než Watch GT2 Pro.

Celkové zpracování se mi velmi líbí a nemám nic, co bych chtěl vyloženě vytknout. Pokud si potrpíte na detaily, tak věřím, že vás zaujmou tlačítka, která jsou vyrobena z broušené nerezové oceli, a mají na sobě červené doplňky.

Displej:

Tady najdeme klasický displej, který najdeme i na jiných zařízeních od této společnosti. Nic méně v tomto konkrétním modelu máme displej o velikosti 1,39 palce. Nikoho asi nepřekvapí, že Honor sáhnul po technologii AMOLED, displej získal rozlišení 454 x 454 pixelů při příjemných 326 PPI. Díky tomu je displej velmi jemný, a nemáte možnost zaregistrovat jednotlivé pixely. Displej je skvěle zpracovaný a díky vysoké svítivosti nemusíte mít strach, že na silném slunečním světle nebude displej čitelný.

Myslím, že nemusím říkat, že displej je jedna věc. Ale design podtrhují také skvělé ciferníky, to je samozřejmé. Proto jsem rád, že si Honor tuto věc uvědomuje a nabízí desítky, a nebojím se říci i stovky různých ciferníků. Takže si každý skutečně přijde na své a zařízení si můžete nakonfigurovat podle sebe.

Zdroj: Honor

Systém a uživatelské prostředí:

Tady se nic nového a závratného nekoná. Honor vsadil opět na léty ověřený LiteOS, který je nám už moc dobře znám. Tento systém je opravdu jednoduchý na ovládání, ale jeho jednoduchost je vykoupena několika omezeními, která vám dříve či později začnou vadit. Tady se budu opakovat už z několika předešlých recenzí, ale bohužel je to pro mně velký nedostatek. A to je nemožnost doinstalování aplikací třetích stran.

Další věcí, která vás hodně zajímá je jazyk, respektive tedy lokalizace nových Watch GS Pro. Dostal jsem totiž několik dotazů na toto téma během testování. A můžete bát v klidu, protože nové hodinky od Honoru podporují plně český jazyk a samozřejmě s diakritiku.  Takže zobrazené notifikaci jsou krásně čitelné a znaky se zobrazují naprosto správně. Na druhou stranu, tohle mě přivádí na jeden zásadní problém, a to je nemožnost reakcí na notifikace. Hodinky vám je pouze ukážou, ale pak už není možnost žádné zpětné odezvy, a to ani například z před připravené odpovědi. Tohle mi při ovládání skutečně vadí.

Pokud jde o uživatelské rozhraní jako takové, tak to nemusíte mít strach. Vše je naprosto přehledné a plně intuitivní, takže nemusíte mít strach, že se v ovládání nevyznáte. Nebojím se říci, že ovládání pochopíte během pár minut, a poté budete v systému jako doma.

Když se zaměříme na další zajímavé funkce, tak musím jednu určitě vypíchnout. Jestli jste milovníkem Jamese Bonda, tak si přijdete na své. Honor nabízí funkci, že z hodinek můžete plnohodnotně telefonovat. Stačí přijmou hovor a máte pohodlné handsfree například v autě, na kole nebo někde při pouhé procházce.

Dále vidím pozitivní fakt, že hodinky obsahují 4GB interní paměti na vaše skladby. Díky tomu si do hodinek můžete nahrát až 500 skladeb. Poté stačí k hodinkám pouze připojit sluchátka a telefon můžete nechat doma.

Sportovní aktivity:

Jak už jsem psal výše, tak Honor s tímto modelem míří převážně na aktivní sportovce a milovníky aktivního života. Jak jinak si vysvětlit masivní a pevné tělo, velkou silnou baterii a přes sto cvičebních režimů?  Dokonce zde najdete až 13 běžeckých režimů, které vám pomůžou například s přípravou na maraton. Já sice nejsem lyžař, ale věřím, že většina z vás je. Proto určitě přivítáte, že mezi nové režimy Honor přidal například lyžování. Hodinky vám dokonce mohou díky integrovanému reproduktoru dávat různé pokyny či informace o tom, jak si vedete při vaší sportovní aktivitě.

Zde si můžete prohlédnou menší přehled funkcí, které hodinky nabízejí. Protože je toho skutečně hodně a Honor dává uživatelům velký přehled o tom, co se kolem nich děje. Hodinkám nechybí například výškoměr, kompas, SpO2 pro měření vašeho okysličení krve, výškový tlakoměr, měření tepové frekvence nebo monitoring VO2Max. Další vítanou funkcí je měření vašeho stresu, tyto výsledky berte prosím pouze jako orientační.

Zdroj: Honor

Výdrž baterie:

Ohledně baterky jsem nadšen snad nejvíce, protože to, co tady předvedl Honor je skutečná paráda. Smartwatch Watch GS Pro mají integrovanou baterii o kapacitě 790 mAh. Tato kapacita je opravdu ukázková, protože díky takto velké baterii Honor nabízí výdrž až 25 dní. Ne, skutečně to není překlep. Při obvyklém a běžném používání vám baterie v hodinkách vydrží až neuvěřitelných 25 dní. Vše samozřejmě záleží na konkrétních nastaveních.

Například při nadstandartním používání se dostanete na výdrž přibližně 14 dní. Což je i tak skutečně krásná hodnota, kterou například nabízení Watch GT2 Pro. Pokud ovšem vyrazíte do přírody, a budete chtít využívat GPS, tak ani tady nebudete zklamáni. Budete mít na výběr ze dvou možností, buď si zvolíte úsporný režim se zapnutým GPS nebo plnohodnotný režim s GPS. Při úsporném režimu s GPS vám baterka vydrží přibližně neuvěřitelných 100 hodin používání. Tedy plné čtyři dny cestování po horách. Pokud se rozhodnete pro plnohodnotný režim, tak se s výdrží dostanete na necelé dva dny. V tomto režimu baterka vydrží skvělých 40 hodin.

Zdroj: Honor

Finální hodnocení:

Myslím si, že tyto hodinky jsou určeny primárně pro aktivní jedince, kteří se chtějí na své hodinky spolehnout v každé situaci, při jakémkoliv počasí a v jakémkoliv terénu. Díky jejich masivní konstrukci se nemusíte bát nějakého poškození, protože jejich vysoká odolnost je až zarážející. Honor nám ukázal, že chytré hodinky skutečně umí, a záleží mu na každém detailu. V tomhle směru rychle dohání konkurenci, a ty by se měla mít na pozoru.

Na druhou stranu v systémovém prostředí jsou pořád velké nedostatky, a to si myslím, že bude u většiny lidí rozhodující faktor. Někomu může vadit nepřítomnost aplikací třetích stran, nemožnost odpovědi už jen na pouhé sms, atd. Jsou to sice drobnosti, ale někomu to může skutečně vadit. Je pravda, že i já má s tímto omezením značný problém.

Osobně si myslím, že se jedná o jedny z nejlepších chytrých hodinek, které Honor na našem trhu prodává. A nepochybuji o tom, že bude o ně mezi zákazníky velký zájem. Kdybych byl velký sportovní fanatik, tak je beru všema deseti, protože vím, že bych je využil každou součástkou.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *