HyperOS: Kolik místa budete potřebovat k instalaci aktualizace?

HyperOS
Zdroj: Xiaomi

V posledních týdnech se HyperOS postupně prosazuje v ekosystému Xiaomi a zpočátku proniká do oblasti chytrých telefonů. Zejména vlajková zařízení jako Xiaomi 14 a Redmi K70 Ultra jsou standardně vybavena systémem HyperOS 1.0. Nejnovějším přírůstkem do této řady je Redmi Book 16 2024, který představuje debut notebooku Xiaomi s operačním systémem HyperOS Connect.

Flexibilita a velikost systému HyperOS v mobilních zařízeních

Společnost Xiaomi si HyperOS představuje jako mimořádně flexibilní a všestranný systém, který bude schopen bezproblémově fungovat na široké škále zařízení. Od těch s minimální 64K RAM až po robustnější s až 24GB. Tato přizpůsobivost staví HyperOS do pozice ideální platformy pro propojení více než 200 různých produktů v rámci ekosystému Xiaomi, přičemž jeho velikost se u jednotlivých zařízení liší.

V mobilní sféře Xiaomi hrdě prohlašuje, že HyperOS je prostorově nejúspornější operační systém. Může se pochlubit velikostí téměř o 3 GB nižší než iOS od společnosti Apple, který v iPhonu spotřebuje podstatných 11,36 GB paměti. Například v telefonu Xiaomi 14 Pro zabírá HyperOS pouhých 8,75 GB. Díky tomu je požadavek na prostor pro globální aktualizaci na tomto modelu splněn.

Vzhledem ke své přizpůsobivé povaze však nebude velikost aktualizace HyperOS 1.0 z MIUI 14 jednotná pro všechny modely Xiaomi, Redmi a POCO. V případě modelu Redmi K60 Ultra zabírá HyperOS právě 6 GB. Zdůrazňuje, že je třeba, aby si uživatelé při přípravě na aktualizaci vyčlenili minimálně 6 až 10 GB prostoru.Všestrannost optimalizovaná pro různá zařízení

Systém HyperOS je navržen tak, aby optimalizoval výkon jak pro výkonná zařízení, tak pro zařízení se skromnějšími specifikacemi. V robustních zařízeních systém dynamicky vyhodnocuje vlákna, čímž zajišťuje rychlou odezvu při velkém zatížení. Naopak v méně výkonných miniaplikacích HyperOS kombinuje výpočetní bloky pro jednotný provoz, čímž dosahuje maximálního výkonu.

Podstata systému HyperOS spočívá ve schopnosti bezproblémového propojení různých zařízení prostřednictvím technologie HyperConnect. Každé zařízení podporuje to druhé využitím svých jedinečných funkcí, což přispívá k celkové přizpůsobivosti a univerzálnosti systému. V důsledku toho se velikost systému HyperOS výrazně liší v závislosti na specifikacích jednotlivých zařízení, ať už jde o mobilní telefon Xiaomi, hodinky Redmi, nebo dokonce v rámci domácích spotřebičů Xiaomi, jako jsou chladničky a fritézy.

Globální zavádění systému HyperOS: co mohou uživatelé očekávat

Miliony uživatelů Xiaomi, Redmi a POCO po celém světě netrpělivě očekávají příchod systému HyperOS na svá zařízení, což vyvolává častou otázku: „Kdy si budu moci nainstalovat systém HyperOS?“. Pro ty, kteří již mají modely Xiaomi kompatibilní s HyperOS, je instalace a používání možné. Společnost Xiaomi však doporučuje trpělivost a doporučuje uživatelům počkat na oficiální aktualizaci.

V druhé polovině roku 2023 došlo k nečekanému, ale oficiálnímu oznámení systému HyperOS, po němž následovalo jeho první přijetí v prvních mobilních telefonech. Při pohledu do budoucna se dá předpokládat, že rok 2024 bude rokem, kdy systém HyperOS zažije masovou distribuci, díky níž bude přístupnější širší uživatelské základně. Vzhledem k tomu, že společnost Xiaomi pokračuje v rozšiřování svého ekosystému, bude systém HyperOS hrát klíčovou roli a poskytovat uživatelům bezproblémové a propojené prostředí napříč různými zařízeními.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: mundoxiaomi.com, gearrice.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *