Prvních pět zařízení od Xiaomi obdrží stabilní aktualizaci na HyperOS

HyperOS
Zdroj: Xiaomi

Podle zprávy GSMChina se nový operační systém HyperOS, který si společnost Xiaomi vyvinula sama, brzy objeví v pěti vlajkových smartphonech. Podle očekávání bude aktualizace založena na Androidu 14.

Podle informací od společnosti Xiaomi jsou stabilní aktualizace určeny pro zařízení Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi 13T, Xiaomi 12T, Xiaomi Pad 6 Max a Redmi K60 Pro. Všechny tyto smartphony se objevily se sestavením HyperOS na oficiálním serveru společnosti Xiaomi.

Očekává se, že se aktualizace rozšíří velmi brzy, počínaje Xiaomi 13 Ultra v Číně. Na evropském trhu pak aktualizaci obdrží modely Xiaomi 12T a Xiaomi 13T, v budoucnu budou následovat další regiony.

Společnost Xiaomi také sdílela plán aktualizace HyperOS, který podrobně popisuje harmonogram vydávání pro čínská i mezinárodní zařízení. Aktualizace bude zaváděna postupně, přičemž první várka mezinárodních zařízení obdrží HyperOS v 1. čtvrtletí 2024.

Zdroj: Xiaomi

Podle webu GSMChina jsou nové aktualizace potvrzeny přímo prostřednictvím Xiaomi. Očekáváme, že zařízení, která se v první vlně aktualizací nenachází, tak dostanou HyperOS o něco později. Ještě mnoho modelů prochází teprve testováním nového operačního systému. Xiaomi nechce zřejmě nic uspěchat.

Jako první obdrží aktualizaci modely v Číně během prosince tohoto roku. Dokonce ji obdrží také modely Redmi, hodinky nebo televize. Klasickému systému Android a také HarmonyOS roste konkurence. Pokud bude HyperOS úspěšný jako Xiaomi, tak ještě může ostatním pěkně zatopit. Mimo jiné ještě s vlastním operačním systémem přišlo také Vivo, které ho však prozatím nemá pro smartphony, ale pouze pro menší zařízení.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmchina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *