HyperOS: Operační systém od Xiaomi dorazí i do ČR. Víme na jaké modely

HyperOS
Zdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi minulý týden představilo svůj nový operační systém HyperOS, který je navržen pro širokou škálu zařízení včetně smartphonů. S novým OS to bude podobné jako s HarmonyOS. Sice to jsou vlastní operační systémy Huawei a Xiaomi, ale pořád platí, že jsou postaveny na Androidu. Xiaomi svůj nový operační systém vytvořil tak, aby vyhovoval vzájemnému propojení napříč jeho produkty.

HyperOS je postaveno Androidu, potažmo Linuxu, které ještě využívá systém Vela od čínské společnosti. Přichází s funkcemi, jako jsou HyperConnect pro hladké připojení mezi zařízeními a HyperMind AI pro inteligentní přizpůsobení konkrétního zařízení od daného uživatele. Systém Vela od Xiaomi zase podporuje ekosystém, který spojí zařízení, vozidla a technologie chytré domácnosti.

Ačkoli víme o novém HyperOS teprve chvíli, tak čínská společnost už stihla zveřejnit svůj plán aktualizací pro čínské modely. O globálních modelech do včerejška nepadlo ani slovo, ale tomu je konec. Zavádění nového OS začne v prvním čtvrtletí roku 2024. První vlna aktualizaci bude zahrnovat celkem devět zařízení, včetně modelů řady Xiaomi 12 či tabletu Xiaomi Pad 6.

Zde máme kompletní seznam zařízení, která se HyperOS dočkají:

  • Xiaomi 13 Ultra
  • Xiaomi 13 Pro
  • Xiaomi 13
  • Xiaomi 13T Pro
  • Xiaomi 13T
  • Xiaomi 12T Pro
  • Xiaomi 12T
  • Xiaomi 11T
  • Xiaomi Pad 6

Podle webu GSMChina jsou nové aktualizace potvrzeny přímo prostřednictvím Xiaomi. Očekáváme, že zařízení, která se v první vlně aktualizací nenachází, tak dostanou HyperOS o něco později. Ještě mnoho modelů prochází teprve testováním nového operačního systému. Xiaomi nechce zřejmě nic uspěchat.

Jako první obdrží aktualizaci modely v Číně v prosinci tohoto roku. Dokonce ji obdrží také modely Redmi, hodinky nebo televize. Androidu a také HarmonyOS roste konkurence. Pokud bude HyperOS úspěšný jako Xiaomi, tak ještě může ostatním pěkně zatopit. Mimo jiné ještě s vlastním operačním systémem přišlo také Vivo, které ho však prozatím nemá pro smartphony, ale menší zařízení.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *