Nové odolné sklo od Xiaomi je nejlepší na trhu

Sklo
Autor fotografie: Amarnath Radhakrishnan / Zdroj fotografie: Pixabay

Podobně jako Huawei, tak i Xiaomi představilo své vlastní ochranné sklo na svém novém smartphonu Xiaomi 14 Pro. To se nazývá Dragon Crystal Glass a je považováno za nejtvrdší a nejodolnější sklo pro smartphony na trhu. Xiaomi uvádí, že nové odolné sklo je vyrobeno z oxidu lithného, oxidu křemičitého, oxidu hlinitého, oxidu zirkoničitého, oxidu fosforečného a oxidu sodného.

Všechny tyto suroviny se zpracovávají při teplotách přesahující 1600 stupňů Celsia po dobu až 100 hodin. Dík tomu se tvoří nanokrystaly o velikosti 25 nanometrů ve skle. Tyto krystaly do sebe přesně zapadají a vytváří strukturu, která sklu dodává až pozoruhodnou pevnost.

Sklo
Zdroj fotografie: Xiaomi

Sklo Corning Gorilla Glass daleko za konkurencí

Xiaomi hrdě prohlašuje, že podle zkoušky tvrdosti Vickerse má nové Dragon Crystal Glass hodnotu 860 HV0,025. S touto hodnotou nové sklo předčilo Xiaomi Huawei s jeho Kunlun Glass, které má hodnotu 830 HV0,025. Na třetím místě je pak Apple Ceramic Shield Glass s hodnotou 814 HV0,025. Pro mnoho uživatelů může být překvapením umístění Corning Gorilla Glass, které využívá drtivá většina společností vyrábějící mobily. To se totiž umístilo až na čtvrtém místě s hodnotou 670 HV0,025.

Xioami tvrdí, že i v důsledku tohoto je jeho sklo 10x pevnější než běžné zesílené sklo. Ovšem nové sklo nevyniká pouze v tvrdosti, ale také transparentnosti. Je to proto, že mikrokrystalky jsou rovnoměrně rozloženy, a čínská společnost tak neobětovala tvrdost za kvalitu obrazu.

Zdroj fotografie: Xiaomi

Poslední dobou to vypadá tak, že se Xiaomi začíná dávat na cestu Huawei. Představilo vlastní operační systém HyperOS a teď i odolné sklo. Avšak to ve světě telefonů není nic překvapivého. Pokud něco má úspěch, tak pak přijde druhá společnost s tím stejným, ale ve vlastní verzi. Jde vidět, že se Huawei daří a možná by ani nebylo překvapivým, kdyby Xiaomi začal opracovat na vlastním procesoru, tak jako ho má Huawei. Budoucnost smartphonů vypadá více než zajímavě a jen čas ukáže, čeho se ještě fanoušci dočkají.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, m.weibo.cn

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *