iPhone 14 Plus poražen. Nothing Phone (2) ho překonal v testu rychlosti

iPhone 14 Plus
Zdroj: nothing.tech

Před několika dny se telefon Nothing Phone (2) stal realitou. A protože je považován za vlajkové zařízení, srovnání s ostatními současnými vlajkovými loděmi je v podstatě nevyhnutelné. Nelze však opomenout, že přístroj není vybaven nejnovějším vlajkovým čipsetem. Z hlediska výkonu má tedy rozhodně nevýhodu.

Nakonec však nejnovější vlajkový čipset je pouze půlka úspěchu. Ano, v benchmarkových nástrojích dosáhnete lepších výsledků. Bez komplexní optimalizace však zařízení s nejnovějším a nejlepším hardwarem nenabídne skvělý výkon v reálném světě. Ve skutečnosti může solidní optimalizace způsobit, že zařízení s čipovou sadou předchozí generace bude dosahovat mnohem lepších výsledků.

Přesně to ukázal nejnovější rychlostní test, ve kterém se Nothing Phone (2) postavil proti iPhonu 14 Plus.

Nothing Phone (2) dokazuje, že optimalizace hraje důležitou roli

V rychlostním testu je třeba upozornit na to, že do něj byl zařazen telefon Nothing Phone (2) s 12 GB paměti LPDDR5 RAM. Pro srovnání, základní model telefonu se dodává s 8 GB paměti. Pokud by tedy test probíhal se základním modelem, výsledky testu by mohly být možná jiné.

Nicméně, jak můžete vidět na výše vloženém videu, telefon Nothing Phone (2) je z hlediska reálného výkonu o něco rychlejší než iPhone 14 Plus. S běžnými aplikacemi si poradí s velkou rychlostí. Totéž platí pro aplikace pro produktivitu, jako je aplikace pro úpravu obrázků Snapseed a aplikace pro úpravu dokumentů Microsoft Word.

iPhone 14 Plus
Zdroj: nothing.tech

iPhone 14 Plus však zaznamenal velký návrat, pokud jde o export videí pomocí aplikací pro úpravu videa. Koneckonců telefon Nothing Phone (2) je vybaven relativně horší čipovou sadou než iPhone. Je tedy celkem pochopitelné, proč iPhone dělá obrovský skok, pokud jde o aplikace náročné na výkon.

Telefon Nothing Phone (2) však přesto dokázal iPhone 14 Plus v testu porazit s celkovým skóre 2 minuty a 50 sekund. Pro srovnání, iPhonu to trvalo 2 minuty 56 sekund. Ano, rozdíl není nijak obrovský. Ukazuje však, jak velký vliv může mít optimalizovaný hardware a software na reálný výkon.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: wccftech.com, @PhoneBuff

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *