Italská legenda Piaggio se vrhla na elektřinu. Nyní odhaluje svůj nový elektrický stroj

elektrický skútr
Zdroj: Piaggio

Společnost Piaggio představila novou edici 2023 svých oblíbených e-skútrů Piaggio 1. Piaggio to oznámilo během veletrhu EICMA 2022 v italském Miláně. Nový model se skládá ze tří e-skútrů, konkrétně se jedná o Piaggio 1, Piaggio 1+ a Piaggio 1 Active. Nová vozidla městské mobility Piaggio dosahují maximální rychlosti 60 km/h a v režimu Eco mají dojezd 97 km.

Mopedy Piaggio 1 a Piaggio 1+ mají povolenou maximální rychlost 55 km/h a dojezd 55 km, respektive v eco módu 97 km. Piaggio 1 Active má tradiční konstrukci skútru a dosahuje maximální rychlosti 60 km/h. Tři varianty řady Piaggio 1 nabízejí zákazníkům různé možnosti využití. Všechny tři modely jsou také vybaveny odnímatelnou baterií pro snadné nabíjení.

elektrický skútr
Zdroj: Piaggio

Po designové stránce má model Piaggio 1 2023 minimalistický a lehký design. Snadněji se na něm jezdí a dobře se hodí pro každodenní bezpečné dojíždění po městě. Elektromotor modelové řady Piaggio 1 je zabudován v zadním kole a je vhodný pro městský pohyb s mnoha zastaveními a rozjezdy. Poskytuje také větší výkon při stoupání do kopce. Skútry dosahují maximálního výkonu 3 kW u modelu Active a přibližně 2,4 kW u klasických modelů. Výkonné motory řady Piaggio 1 zajišťují výrazné zvýšení zrychlení všech tří e-skútrů.

Pevný rám zajišťuje vyšší bezpečnost a také spolehlivost, které společnost italská společnost u svých výrobků dlouhodobě dosahuje. Kola jsou také vybavena digitálním přístrojovým panelem, plně LED osvětlením a bezklíčovým ovládáním. Ve skútru je prostorný také úložný prostor pod sedadlem, do kterého lze uložit přilbu a další věci. Barevné varianty nového e-skútru Piaggio jsou šedá, bílá, černá, Sunshine Mix, Arctic Mix a Flame Mix. Poslední tři barevné varianty jsou dvoubarevné barvy zaměřené na mládež.


Fotogalerie:


Společnost Piaggio zatím neposkytla podrobnosti o dostupnosti nových e-skútrů, ale očekáváme, že se tak stane už velmi brzy. Informace o cenách v tuto chvíli rovněž také chybí.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: rideapart.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *