Toyota v tichosti odhalila stylové elektrické SUV Land Cruiser Se

Toyota
Zdroj: Toyota

Toyota konečně odhalila Land Cruiser Se, který je prvním plně elektrickým vozem v rodině Land Cruiserů. Na tomto elektrickém SUV je však něco zcela jiného. Je navrženo spíše s ohledem na město než na drsný terén. Toyota na to šla úplně jinak a odhalila něco zcela jiného než je původní Land Cruiser.

Nízká světlá výška vozidla naznačuje, že se jedná o design zaměřený na město

Je zajímavé, že se společnost rozhodla odhalit Land Cruiser Se v pátek večer ve Spojených státech. V době, která je obvykle vyhrazena pro novinky, které byste raději zametli pod koberec. Co chce Toyota tímto načasováním vydání říci, nebo ještě lépe neříci?

Toyota
Zdroj: Toyota

Jedno je jasné. Tento Land Cruiser chce nově definovat, co znamená být elektrickým SUV. Na rozdíl od svých předchůdců s benzinovým motorem klade Land Cruiser Se důraz na plynulý točivý moment a jízdu po městě bez hluku. Nový design, který se vyznačuje agresivním vzhledem, se zdá být odklonem od odolného terénního zaměření, kterým je jméno Land Cruiser známé.

Zajímavé je, že toto zaměření na město potvrzují i specifikace SUV. Rozměry 513 cm na délku, 198 cm na šířku a 170 cm na výšku kopírují rozměry modelu Grand Highlander. A pokud se podíváte na nízkou světlou výšku a nízkoprofilové pneumatiky, spíše si představíte, že vozidlo zdolává rychlostní nerovnosti na parkovišti u nákupního centra, než že by se pohybovalo v kamenitém terénu.

Toyota ohledně podrobností stále pečlivě mlčí. Například o počtu motorů, výkonu ani velikosti baterií nepadlo ani slovo. Je zřejmé, že Land Cruiser Se se staví do role městské alternativy v oblasti elektrických SUV. Jedná se o elegantní vozidlo s potenciálně prémiovou cenou, které má sloužit spíše obyvatelům města než víkendovým dobrodruhům. Co si o tomto elektromobilu myslíte vy? Podělte se s námi v komentářích níže!

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: motor1.com, caranddriver.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *