Je na elektromobily spoleh? Jedna z předních evropských zemích je má v plánu zakázat

Elektromobil
Autor fotografie: Lynda Sanchez / Zdroj fotografie: Pixabay

Ve většině Evropy jsou elektromobily trendy. Nicméně s blížícími se možnými zimními výpadky proudu však v Evropě nikdo neví, jak to bude vypadat. V posledních týdnech se našli experti, kteří před tímto hororovým scénářem varovali. Někteří se zase domnívají, že se jedná o pouhé strašení lidí a nemáme se čeho bát. Jinak to vidí Švýcarsko, které se toho horšího scénáře bojí, a tak má v plánu zakročit. V tom nejkrajnějším případě by tam člověk nemohl použít ani elektromobil. Je pravděpodobné, že nějaká opatření přijmou i jiné státy v Evropě.

Média o nějakých výpadcích hojně spekulují, čehož využívají politici ve svůj prospěch. I když bude těžké přimět vlastní občany k tomu, aby se zákazem souhlasili, tak Švýcarští politici nechtějí nechat nic náhodě. Země vypracovává rychlý plán pro případ, že by přes zimu nějaký krátkodobý výpadek nastal. Ten nese název „Nařízení o omezeních a zákazech elektrické energie“ a jsou v něm různá opatření, která se budou muset dodržovat tak, aby Švýcarsko mělo dostatek energie.

Zákazy by měly trvat jen krátkou dobu, než ta největší hrozba pomine. Soukromé používání elektromobilu by mělo být povoleno pouze pro absolutně nezbytné případy, jako je cesta do práce nebo školy, návštěva lékaře nebo účast na náboženských akcích. Elektromobil bude tedy naprosto k ničemu.

Než začne platit zákaz elektromobilů, tak se bude muset přijmout ještě mnoho schválení ze strany administrativní. Pokud k výpadku dojde, tak se bude muset určit, na jaké je úrovni. Zákaz elektromobilů by měl disponovat na úrovni 3.

Na nižších úrovních jsou opatření jako zákaz používání fukarů listí nebo maximální mycí teplota 40 stupňů Celsia. Rovněž bude zakázáno vyhřívání terasy a sedadel v lanovkách. Dokonce by mělo platit to, že streamovací služby budou muset omezit svou nabídku pouze na SD rozlišení. Všechna opatření jsou prozatím jen návrhem, ale počítáme s tím, že určitě budou některá schválena.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *