Nintendo a Steam budou nabízet Call of Duty, PlayStation může ostrouhat. Stane se Call of Duty exkluzivitou pro Xbox?

Call of Duty
Zdroj: Activision

Díky nové dohodě mezi společnostmi Microsoft, Nintendo a Valve bude hra Call of Duty na Switchi a Steamu dostupná po dobu 10 let. Jde o velkou snahu Microsoftu oficiálně převzít Activision-Blizzard a získat důvěru úřadů. Microsoft chce úřady ujistit o tom, že série Call of Duty bude pokračovat dál, pomocí mimořádně specifických ujednání.

Microsoft bojuje o své zájmy

Nyní je na řadě Phil Spencer, šéf herní divize Microsoftu. Vzhledem k tomu, že rozsah převzetí nyní leží na manažerské úrovni Microsoftu. Šéf divize Microsoft Gaming se z rozhovoru poněkud stáhl. Na Twitteru oznámil podepsání významné smlouvy se společnostmi Valve a Nintendo. Obě smlouvy se liší, a není doposud zcela jasné, jaký vliv to bude mít na hráče.

Údajně jde o přenesení licence Call of Duty na platformy Nintenda na dobu deseti let. Samozřejmě přichází v úvahu i Switch. Ale vzhledem k tomu, kolik času od vydání konzole Switch už uplynulo, musíme vzít v úvahu i nově chystanou konzoli. Phil Spencer v dalším tweetu naopak naznačil, že divize Xbox se také věnuje souběžnému vydávání her Call of Duty na platformě Xboxu a Steamu.

Nic z toho se samozřejmě nenastane, pokud Microsoft úspěšně nekoupí Activision-Blizzard. V tomhle směru musíme počkat, zda tuto operaci schválí příslušné úřady.

Call of Duty pro Nintendo Switch

Chápeme tedy, že hry Nintenda nemusí být vydávány současně pro Xbox a Steam. Microsoft dokonce ani neslibuje, že na Xbox One vydá stejné tituly Call of Duty jako na ostatních platformách. Smlouva, která byla s Nintendem podepsána, samozřejmě obsahuje více informací než jen shrnutí, které Phil Spencer poskytl na Twitteru. Je to však také veřejný závazek a každé slovo se počítá. Stejně tak, pokud se zaváže prodávat Call of Duty společnosti Nintendo po dobu deseti let, nezavazuje se prodávat každý díl.

Dohoda by byla splněna například uvedením hry CoD Mobile na Nintendo Switch. A udržovat ji aktualizovanou po dobu následujících deseti let. Pokud se dočkáme příchodu hlavních dílů na Switch, mohl by to umožnit cloud. Tento přístup je u multiplatformních titulů pro Switch stále oblíbenější.

Tento kompromis je podle našeho názoru pro Microsoft klíčový, aby získal souhlas úřadů. Ve skutečnosti Microsoft ve své taktice od začátku snahy o převzetí často srovnává Call of Duty a Minecraft.

Pro IT giganta je to oboustranně výhodná situace. Zatímco prosazuje svůj Game Pass na vlastních platformách, díky očekávanému úspěchu na Switchi výrazně zvyšuje své příjmy. Tato dohoda jej donutila najít nový zdroj peněz, aby mohl koupit licenci na vlajkovou loď.


Nenechte si ujít:


A co Call of Duty na PlayStationu?

Tato dohoda se společnostmi Nintendo a Valve je především taktickým tahem, který má vyvinout tlak na společnost Sony. Možnost, že se Call of Duty stane exkluzivní hrou pro Xbox. Což by herní platformu PlayStation obrátilo vzhůru nohama, se již výrobce PlayStation nemůže veřejně obávat. Záměrem Microsoftu je tímto zvratem vykreslit Sony jako slabého hráče v herním oboru.  Aby si Sony udržela svou pozici, tak tuto herní akvizice silně odmítla a kritizovala.

„Z našeho pohledu je jasné, že tráví více času s regulačními orgány než s námi, když se snaží tuto dohodu zmařit.“ V rozhovoru s agenturou Bloomberg Phil Spencer hovoří o PlayStation podrobněji a bez zaváhání. Microsoft poskytl společnosti Sony stejný návrh, jak již bylo mnohokrát veřejně řečeno. Nadcházející dny však v tomto ohledu jistě odhalí více podrobností, takže zůstaňte naladěni na další informace.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *