Jedno velké zklamaní. Nové podrobnosti o Xiaomi 12T a Xiaomi 12T Pro

Xiaomi 12
Xiaomi 12 / Zdroj fotografie: Xiaomi

Společnost Xiaomi, jejíž produkty jsou oblíbené pro jejich cenovou dostupnost a optimální kombinaci ceny a výkonu, se už dříve zaměřila na segment vlajkových lodí. Koncem loňského roku představila řadu Xiaomi 12, u které plánuje rozšíření o model 12T a model 12T Pro.

Vyhlídky na vydání těchto modelů jsou celkem očekávané a předvídatelné. Je pravda, že nedostatek nápadů a neutuchající touha rozšířit řadu zařízení všemi dostupnými prostředky stále více tlačí společnost na cestu rebrandingu. A v případě kousků 12T a 12T Pro se uchýlí ke stejné strategii. Bylo známo, že tyto modely budou pouze globálními verzemi Redmi K50S a Redmi K30 S Pro, které se budou prodávat výhradně na čínském trhu.

O takové transformaci informoval web Xiaomiui, kterému se podařilo „prohrabat“ firmware a najít potvrzení uvedených skutečností v Mi Code. Našla se tam také informace, že Xiaomi 12T a Redmi K50S nabídnou čipset od MediaTeku a Xiaomi 12T Pro a Redmi K50S Pro budou postaveny na Snapdragonu 8 Gen 1+. To jsou bohužel všechny informace o novinkách, které se nám podařilo zjistit. Předpokládaná doba vydání zařízení je srpen-říjen 2022.


Nenechte si ujít:


Podle nejnovějších zpráv podíl na trhu smartphonů Xiaomi stále roste na mnoha globálních trzích, včetně těch velkých, jako je čínský a indický trh. Podle společnosti Canalys, Samsung aktivně ztrácí půdu pod nohama na indickém trhu. Pokud ještě před pár lety byl ve vedení a aktivně odolával expanzi Xiaomi, je už všechno jinak.

V prvním čtvrtletí prodeje společnosti Realme vzrostly ze 4,3 milionů kusů na 6 milionů během jednoho roku, zatímco tržby Samsungu klesly ze 7 milionů kusů na 6,9 milionů. Výsledkem je, že první má 16 % trhu, zatímco druhý má nyní 18 % trhu. Xiaomi se svými 8 miliony prodaných smartphonů drží 21 %, ačkoli o rok dříve prodalo 10,5 milionu zařízení, takže ve skutečnosti je pokles prodejů Xiaomi na některých trzích mnohem větší než Samsung.

Mezi první pětku patří také Vivo a Oppo s 5,7 a 4,6 miliony prodaných smartphonů za čtvrtletí. Celkem se v zemi během sledovaného období prodalo 38 milionů smartphonů, což je o 2 % více než před rokem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: xiaomiui.net

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *