Zákaz prodeje některých Apple Watch? Tento krok nikdo nečekal

Apple Watch
Logo společnosti Apple / Autor fotografie: Matias Cruz / Zdroj fotografie: Pixabay

Modely Apple Watch 6 a novější čelí velké patentové krizi. Podle poslední žaloby podané ve Spojených státech Apple použil bez povolení patent na produkt, který měří hladinu kyslíku v krvi. Pokud americká komise pro mezinárodní obchod (USITC) shledá žalobu společnosti Masimo oprávněnou, mohou být Apple Watch ve Spojených státech zakázány. Pojďme se na to podívat blíže.

Americký soud rozhodl, že Apple vážně neoprávněně použil jeden z patentů společnosti Masimo dovozem a prodejem určitých hodinek Apple Watch s funkcí pulsního oxymetru na bázi světla a komponentami. Americká komise pro mezinárodní obchod (USITC) nyní musí zvážit, zda na tyto Apple Watch vyhlásí zákaz dovozu.

Masimo, výrobce zdravotnických zařízení, tvrdí, že Apple použil jeho patent bez povolení. Počítáme s tím, že Apple nebude souhlasit s rozhodnutím a bude požadovat přezkoumání komisí. Jak jste zřejmě pochopili, funkce pulzního oxymetru v modelech Apple Watch 6 a novějších umožňuje uživateli sledovat hladinu kyslíku v krvi.

Generální ředitel společnosti Masimo Joe Kiani však prohlásil, že takové rozhodnutí pomůže obnovit spravedlnost na trhu. Kiani rovněž označil Apple za společnost, která krade inovace od jiných společností a pak si na tom vytváří zisk.

Ačkoli Apple k této záležitosti ještě neučinil oficiální prohlášení, uvádí se, že se plánuje proti případu odvolat. Je třeba poznamenat, že Watch 6 a další modely ještě nebyly zakázány. Nedávno se také objevila žaloba ohledně toho, že senzor v hodinkách není účinný u lidí s tmavou pletí. Podle tvrzení se přístroje tohoto typu potýkají s obtížemi při měření hladiny kyslíku v krvi na základě barvy pleti již delší dobu.

Většinou se říká, že čínské společnosti kopírují a používají patenty od ostatních bez povolení. O to více je tento případ překvapující. Jaký názor na tento krok Applu máte vy? Taky vás to překvapilo? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *