Zbláznila se Evropská unie? Plánuje do letadel postupně zavádět 5G síť

Evropská unie
Letadla při západu slunce / Autor fotografie: ThePixelman / Zdroj fotografie: Pixabay

Ačkoli se o tom ještě oficiálně nerozhodlo, tak existuje možnost, že v Evropě bude v letadlech dostupná 5G síť. Je to docela paradoxní vzhledem k tomu, že při komercializaci jsme slyšeli plno konspiračních technologií o tom, že sítě 5G můžou narušit různými způsoby létání. Síť by v letadlech měla sloužit pro streamování videí, procházení webu a volání.

Pokud návrh zákona projde, tak bude Evropská unie vyžadovat po leteckých dopravcích, aby místo Wi-Fi byla na jejich palubě možnost připojit se k 5G síti. To by znamenalo, že skončí povinné vypínání telefonů nebo je dávání do leteckého módu. Když se nový zákon schválí, tak budou mít letecké společnosti 6 měsíců na to, aby 5G sítě do svých letadel nachystaly. Evropská unie chce, aby špičkové služby byly dostupné lidem. Evropský komisař Thierry Breton uvedl, že létání by už nemělo být limitující pro uživatele mobilních telefonů. Uživatelé budou využívat speciální síťové zařízení zvané „pikobuňky“ pro spojení letadel se zemí. Touto technologií se budou přenášet hovory, textové zprávy a internetová data.

Bude 5G rušit letadla?

V letech 2019 a 2020 se objevily zprávy, že signály 5G na některých letištích ovlivňují rádiové výškoměry letadel. Chen Xiangyang, zástupce ředitele Úřadu pro řízení letového provozu Čínské správy civilního letectví, však uvádí, že signály 5G mohou být odlišné. Tak, že letecké 5G nebude mít podobný účinek.


Nenechte si ujít:


Znáte 5G AeroMACS? Jedná se o novou generaci letecké širokopásmové komunikační technologie. Má speciální vlastnosti jako nízkou latenci, vysokou spolehlivost a velkou šířku pásma. Všechny tyto vlastnosti 5G AeroMACS využívá k tomu, aby kokpity letadel, věže, pozemní vozidla a oddělení řízení provozu na letištích mohly komunikovat přesně, včas a rychle.

Čína už dlouhodobě prosazuje používání širokopásmového připojení v letectví pomocí 5G a vybudování civilního 5G, které kombinuje veřejné a soukromé použití. Rozjela plán na vybudování standardního systému komunikační infrastruktury civilního letectví. Do konce roku 2025 by již chtěla naplno využívat technologii 5G AeroMACS.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *