K iPhonu 15 nepůjde použít běžný kabel USB-C. Apple našel způsob, který vás donutí si koupit jejich vlastní kabel

Apple
Zdroj: Apple

Společnosti Apple nezbyde nic jiného než u letošní řady iPhone 15 použít nabíjecí port USB typu C. Společnost se zbaví svého proprietárního portu Lightning, aby se podřídila novému zákonu EU. Apple je však vždycky záludný a opět má něco v rukávu.

Ačkoli řada iPhone 15 bude používat USB typu C, nebyl by to Apple, aby se mu i na tomto přechodu nepodařilo na svých zákaznících vydělat něco navíc. Apple vážně omezí funkce, které může kabel typu C, který není od Applu, plnit. Všechny funkce však budou přístupné s proprietárními kabely společnosti Apple. To znamená, že mnoho nabíječek Type-C na trhu nebude mít přístup ke všem funkcím portu v řadě iPhone 15.

Plný přístup bude mít pouze originální kabel USB typu C

Podle poněkud skromného tvrzení leakera na sociální síti Weibo společnost Apple vytvořila integrovanou obvodovou desku kompatibilní s Lightningem, která bude fungovat v kombinaci s připojením USB-C iPhonu 15. To znamená, že firmware bude omezovat způsob, jakým port USB typu C komunikuje s čímkoli, co je k němu připojeno. To by mohlo znamenat, že i přes skutečnou změnu podoby konektoru si Apple zachová zcela unikátní prostředí Lightning Made-for-iPhone. Společnost si však v tomto případě vysloužila výhodu pochybností. Port USB typu C iPadu, dálkový ovladač Apple TV a konektory Thunderbolt na různých počítačích Apple Mac nejsou omezeny pouze na zařízení certifikovaná společností Apple.


Nenechte si ujít:


Pokud je tato zpráva pravdivá, bude port iPhonu s největší pravděpodobností nabízet základní funkce, jako je nabíjení běžnou rychlostí pomocí jakéhokoli standardního kabelu USB typu C. Některé další funkce, jako je vysokorychlostní přenos dat nebo rychlé nabíjení, však budou omezeny na schválené kabely, které vám dodá přímo společnost Apple za tučný příplatek.

Společnost oficiálně představí iPhone 15 na podzim, nejspíše během mediální akce v září. Levnější modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus nabídnou běžný port USB typu C s kapacitou pro přenos dat přes USB 2.0. Modely iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max budou vybaveny rozhraním Thunderbolt 3 přes USB typu C. To umožní rychlý přenos dat a výstup na displej v rozlišení 4K. Pokud tedy použijete originální Apple USB-C kabel.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: 9to5mac.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *