Kdy vyjde nový MediaTek? Máme pro Vás datum odhalení vlajkového procesoru

MediaTek
Procesor / Autor fotografie: Abe Serrano / Zdroj fotografie: Pixabay

Sice je teprve druhého listopadu, ale už teď víme, že se zanedlouho dočkáme velkého souboje dvou gigantů. Ještě před pár dny jsme o novém procesoru MediaTek Dimensity 9200 nevěděli v podstatě nic, ale za poslední dva dny se toho událo tolik, že už známe i datum představení tohoto procesoru. Bude jasným konkurentem pro Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, který nám toho rovněž hodně slibuje. Ten by měl podle nejbližších zdrojů dorazit na trh v polovině listopadu.

MediaTek Dimensity 9200 dorazí na trh příští týden – 8. listopadu. To znamená, že se ho dočkáme dříve než nového Snapdragonu 8 Gen 2. Jestli je to výhoda pro MediaTek nebo Qualcomm prozatím říci nemůžeme. Je totiž stejně pravděpodobné, že výrobci většinou upřednostní osvědčený Snapdragon před Dimensity.

Před pár dny dokonce došlo k úniku benchmarkového skóre Dimensity 9200. To ukázalo, že v porovnání s loňským Dimensity 9000 udělal MediaTek ohromný skok. Na AnTuTu dosáhl nový vlajkový čip hodnocení 1 266 102 bodů. Stanovil tak nové maximum, které bude těžké překonávat. To je nárůst v porovnání s loňským rokem o 26 %. Nový čipset bude mít hlavní jádro CPU Cortex-X3. Jedná se o jádro, které bylo představeno v rámci řady ARM V9. Je to nejrychlejší jádro, které se kdy společnosti ARM podařilo vyrobit. Výkon se má zvýšit o 28 % v porovnání s loňskou řadou.

Jestliže úniky hovoří pravdu, tak by se měl Apple i Qualcomm bát, protože už nyní víme, že Dimensity 9200 je výkonnější než procesor A16 Bionic od cupertinského giganta. Je pravdou, že ačkoli bude mít tento rok Qualcomm opět navrch, tak příští rok tomu může být jinak. Jen přeci, pokud MediaTek prokáže kvalitu, která v něm je, tak se může trh se smartphony docela zajímavě vyvíjet. Na tuhle otázku nám odpoví pouze čas. A jaký názor na to máte vy? Myslíte si, že MediaTek může překonat Qualcomm?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *