MediaTek si namazal Apple na chleba. Jeho nejnovější procesor překonal A16 Bionic

Apple
Procesor / Autor fotografie: Abe Serrano / Zdroj fotografie: Pixabay

MediaTek se zjevně připravuje na uvedení svého nejnovějšího procesoru určeného pro vlajkové lodě, o kterém se v únicích uvádí, že se jmenuje Dimensity 9200. Nyní nám nová zpráva odhalila, že tento nadcházející čipset překonává Apple A16 Bionic v syntetických benchmarcích. Zde jsme vám o tom vypsali všechny podrobnosti.

Podle předchozích zpráv tchajwanský výrobce pracuje na novém procesoru pro vlajkové lodě, který nabídne výrazné zlepšení výkonu oproti svým předchůdcům. Před jakýmkoli představením však tipster stihl odhalit nové informace týkající se syntetického benchmarkového výkonu Dimesnity 9200. Zdá se, že skóre na benchmarku připravovaného čipsetu dokázalo překvapit, jelikož překonal čip Apple A16 Bionic.

Pro neznalé se jedná o stejný čip, který pohání například iPhone 14 Pro / Pro Max , takže se jedná o opravdu výkonný čip. Procesory Apple byly obvykle v některých oblastech mírně napřed před svými protějšky od Androidu, takže je překvapením, že MediaTek dokázal předběhnout nejnovější procesor cupertinského giganta. Podle webu ITHome bude několik smartphonů vybaveno prémiovým procesorem, které budou uvedeny na trh ještě v tomto roce a také v tom dalším.


Nenechte si ujít:


Únik tvrdí, že Dimensity 9200 dokázal získat skóre 328 snímků za sekundu v testu Manhattan 3.0. Dále také údajně dosáhl 228 snímků za sekundu v testech Manhattan 3.1. Pro srovnání, Apple A16 Bionic dosáhl pouze skóre 280 fps a 200 fps v těch stejných testech. Podobně se mu dokonce povedlo překonat Dimensity 9000+, který dosáhl 220 snímků za sekundu a 160 snímků za sekundu a Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, který dosáhl 281 snímků za sekundu a 188 snímků za sekundu.

Digital Chat Station nám přinesl také nějaké informace týkající se konfigurace jádra čipů. Dimensity 9200 může mít maximální taktovací frekvenci 3,05 GHz a základní frekvenci 2,85 GHz. Jeho jádra budou údajně běžet na frekvenci 2,0 GHz. Tento CPU bude spárován s GPU Mali G715, což přináší kombinované skóre 1 266 102 na AnTuTu. Je to vůbec nejvyšší možné skóre na této benchmarkové platformě.

Uvidíme, co nám přinese Snapdragon 8 Gen 2, ale jestli to bude stejné jako minulý rok, tak můžeme očekávat nižší výkon v porovnání s MediaTekem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *