Jsou opravdu lidé tak líní? Některým heslům byste ani nevěřili, že si může někdo nastavit

Heslo
Tablet, na kterém běží Google / Autor fotografie: PhotoMIX-Company / Zdroj fotografie: Pixabay

Každý, kdo někdy pracoval s počítačem, tak si musel nastavit nějaké heslo. Některé aplikace vyžadují, aby jejich uživatelé do svých hesel přidali čísla, velká písmena či dokonce symboly. To z toho důvodu, aby jejich heslo nešlo snadno prolomit. Jiné aplikace trvají zase na tom, že dané heslo musí mít určitý počet písmen. Určitě vás bude zajímat, jak moc můžou být lidé líní při vymýšlení svých hesel. Ty se dají snadno uhodnout, ale napadlo by vás, že by někdo mohl použít jako své heslo název společnosti?

Studie společnosti Nordpass odhalila, že slova „Samsung“ nebo „samsung“ jsou jedny z nejběžněji používaných hesel v minimálně třiceti zemích světa. Samotné použití názvu vaši oblíbené značky zas nemusí být tak velkou hrozbou, ale ukazuje se, že v posledních letech je to docela nebezpečný trend. Čím více lidí si bude takové heslo nastavovat, tak tím horší to může být, protože se na to můžou zaměřit hackeři. V roce 2019 bylo slovo „Samsung“ v žebříčku na 198. místě, v roce 2020 na 189. místě a nakonec v roce 2021 už na 78. místě.


Nenechte si ujít:


Nejběžnějším heslem je opět password, které používá přes 5 milionů uživatelů. Další často používaná hesla jsou „123456“, „123456789“ a „host“. Nicméně Samsung není jedinou oblíbenou společností u uživatelů elektronických zařízení. Dalšími takovými společnostmi jsou Tiffany, Nike a Adidas. Někteří automobiloví nadšenci si přijdou také na své, jelikož jsme se ve výčtu hesel dočkali i názvů jako „kia“ nebo „mini“.

Podle posledních zpráv trvá dešifrování jednoduchého hesla méně než 1 sekundu. Prolomení sedmimístného hesla trvá přibližně 7 sekund, ale osmimístného už 7 minut. Na to by uživatelé při vytváření hesla měli myslet. V dnešní době už většina velkých společností vyžaduje heslo s čísly i velkými písmeny, takže s minimálním počtem písmen se už moc nesetkáte. A co vy? Používáte složité nebo jednoduché heslo? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *