Konec jedné velké éry. Prodej posledního skládacího smartphonu s čipem Kirin od Huawei je ukončen

Huawei
Huawei Mate X2 Zdroj fotografie: Svět Huawei

Spojené státy svými sankcemi postupně dosahují toho, co chtěli. Posledním, kdo na to doplatil, je Huawei Mate X2, který byl stažen z internetového obchodu VMall v Číně. Jedná se o internetový obchod od Huawei, na kterém nalezneme pouze produkty z jeho dílny. Bohužel byla odstraněna 4G i 5G varianta. Pro fanoušky čínského technologického giganta je to opravdu smutný okamžik, ačkoli jsme se zatím žádného oficiálního vyjádření nedočkali.

Huawei Mate X2 byl první generací smartphonů od Huawei, která se skládala směrem dovnitř. Jeho uvedení na trh jsme se dočkali v únoru 2021. Nicméně tím nejdůležitějším je asi to, že se jedná o poslední skládací smartphone společnosti s konektivitou 5G sítí. Rovněž jde o poslední skládací telefon, u kterého na fotoaparátech spolupracovala i německá společnost Leica, která přešla k jinému výrobci. V tuto chvíli je opravdu smutné pozorovat úpadek velkého čínského giganta, který byl v minulosti tak průlomovým výrobcem. Poslední nadějí je to, že by se Mate X2 vrátil ještě v rámci recyklace starých smartphonů, ale to by stejně vyšlo jen ve značně omezeném množství.

V době uvedení na trh byl Mate X2 nejtenčím skládacím smartphonem na trhu. Tento titul převzal Xiaomi Mix Fold 2. Dále byl nejbohatší na funkce, zejména v oblastech fotoaparátů. Tento titul zase přebral Vivo X Fold+. Velikost jeho displeje činila 6 palců s tím, že jeho obnovovací frekvence byla 90 Hz. Uvnitř něj běžel čip Huawei HiSilicon Kirin 9000 s 5G modemem. Zadní modul fotoaparátu byl složen z 50MPx primárního snímače, 16MPx ultraširokúhlého snímače, 12MPx teleobjektivu a 8MPx periskopického zoomu. Seflie kamerka měla 16MPx snímač.

Pro mnoho spotřebitelů je velkou škodou to, že Huawei takto dopadl. Teď v každém svém smartphonu používá čipy Snapdragon, které se u této společnosti netěší takové oblibě jako HiSilicon Kirin. Bohužel, se sankcemi Huawei nedokáže bojovat, a tak je pouze otázkou času, kdy své podnikání se smartphony omezí ještě více.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *