Jak reagovala společnost Huawei na americké sankce? Vyrobila si vlastní procesor Kirin 9000SL 5G a Kirin 8000 5G

Huawei
Smartphone Nova 12 / Zdroj: Huawei

Digital Chat Station, spolehlivý zdroj zasvěcených informací, nedávno zveřejnil zajímavé podrobnosti o chystaných „protisankčních“ čipech Huawei. Ty by měly pohánět očekávanou řadu smartphonů Nova 12.

Huawei představí čipy Kirin 9000SL 5G a Kirin 8000 5G

Vlajkový model řady Nova 12, Huawei Nova 12 Ultra, bude pohánět výkonný SoC Kirin 9000SL 5G. Naproti tomu Huawei Nova 12 Pro bude vybaven procesorem Kirin 8000 5G. Tyto špičkové čipy se vypořádají s výzvami, které přinášejí sankce, a zajistí bezproblémový uživatelský zážitek.

Zasvěcený zdroj prozradil, že oba čipy Kirin budou podporovat 5G připojení. Přestože patří do stejné řady a mají společný původ, vykazují rozdíly ve výkonu. Pozoruhodné je, že tyto čipy vyrábí společnost SMIC 7nm procesem, což dokazuje závazek společnosti Huawei k pokročilé polovodičové technologii. Kirin 9000SL 5G by mohl překonat své protějšky a poskytnout uživatelům lepší výpočetní schopnosti.

Přesné specifikace těchto procesorů ještě neznáme. Dá se předpokládat, že je společnost Huawei zveřejní na dnešní úvodní konferenci.

Za zmínku také stojí, že oficiální představení smartphonů Huawei Nova 12 je již za rohem, naplánováno je na dnešek, tedy 26. prosince. Nadšenci a fanoušci technologií tuto událost očekávají.  Aby byli svědky inovativních funkcí a schopností, které tato nová zařízení přinášejí.

Digital Chat Station má za sebou zkušenost s přesným informováním o specifikacích a datech vydání různých zařízení. V minulosti poskytl zasvěcený zdroj přesné informace o modelech Redmi K50 a Xiaomi 12. Tím si vybudovali důvěryhodnost jako zdroj včasných informací o rychle se vyvíjejícím prostředí chytrých telefonů.

Vzhledem k tomu, že se odvětví chytrých telefonů stále vyvíjí, zaměření společnosti Huawei na vývoj robustních čipů schopných zmírnit dopady sankcí tedy podtrhuje odolnost společnosti a její odhodlání poskytovat svým uživatelům špičkové technologie. Řada Nova 12 poháněná těmito čipy Kirin 5G bude mít na konkurenčním trhu chytrých telefonů významný vliv. Techničtí nadšenci budou bedlivě sledovat, jak tato zařízení nově definují uživatelský zážitek a nastaví nová měřítka výkonu a inovací v oboru.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ixbt.com, ithome.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *