Konečně! U série Huawei Mate 50 jsou odhaleny nejnovější procesory

Huawei Mate 50
Autor fotografie: Lukáš Drahozal

S novým dnem se fanoušci společnosti Huawei těší na nějaké čerstvé novinky ohledně řady Mate 50. Vypadá to však, že analytici jsou spíše zvědaví na procesory v samotných zařízeních, než aby se zajímali o jiné informace.

Další den se motáme kolem procesorů, protože se moc nechce věřit tomu, že by Huawei dorazil se stařičkým procesorem, Snapdragon 888. Tentokrát nejnovější novinky přicházejí hned z čínské sociální sítě Weibo, kde je odhalil leaker @DigitalChatStation. Jeho informace jsou skutečně klíčové, protože odhalují ihned tři procesory s unikátními kódovými názvy.

Na tyto čipové sady s jejich konkrétními označeními se můžete podívat v seznamu, který najdete níže:

  • Snapdragon SM8425, kódové označení Waipio LTE  (Huawei Mate 50E)
  • Snapdragon 8 Gen1 SM8450, kódové označení Waipio (Huawei Mate 50 Pro)
  • Snapdragon 8+ Gen1 SM8475, kódové označení Palima (Huawei Mate 50 RS)

Předchozí články říkaly jediné. Mobilní řada Huawei Mate 50 přinese ve své sestavě dva čipsety. Střední model Mate 50E bude pohánět Snapdragon 778G, zatímco ostatní vlajkové modely budou vybaveny Snapdragonem 888 4G. Nyní to vypadá, že těmto spekulacím je konec, a tyto modely dostanou nejnovější procesory.

Když se do toho pustíme, zjistíme, že obě informace jsou si dost podobné. Tentokrát však leaker uvedl i kódová označení příslušných procesorů. Kromě toho poskytl představu o tom, čím přesně budou tři zařízení z řady Mate 50, vybavena ve svém systému.

Řada Snapdragon 8 Gen1 – špičkové procesory

Huawei ke svým modelům Mate 50 připojil několik nových mechanismů. Například nové uspořádání výřezu, zobrazovací technologii XMAGE, vysoce efektivní nastavení fotoaparátu a další. Kromě vnějšího rámce společnost zapracovala také na vnitřním systému těchto gadgetů,  a to tím, že přinesla nejnovější řadu procesorů Snapdragon.

Čipové sady Snapdragon 8 Gen1 jsou nejpokročilejší platformou schopnou pracovat s 5G. Procesory dokáží podporovat celodenní výkon a síťovou rychlost 10 Gb/s. Dále umožňuje zařízení propojit se s různými dalšími gadgety s jednou sítí v reálném čase.

Je v něm uložen Qualcomm AI Engine 7. generace, který se skládá z dvakrát rychlejších tensorických akcelerátorů, Sensing Hubu a prvního vždy zapnutého poskytovatele internetu na světě. Prozatím je k dispozici pouze několik odkazů na tyto informace. Všechny podrobnosti se dozvíme už 6. září, kdy bude tato série odhalena.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *