Máme pro vás nejpoužívanější emoji v každé zemi

Emoji
Nejoblíbenější emoji na celém světě / Zdroj fotografie: Unicode Consortium

Známe plno emoji a používáme jich ještě více, ale napadlo vás někdy, který z nich je nejpoužívanější a nejoblíbenější v každé zemi světa? Pokud ne, tak vám v tomto článku přineseme odpověď. Nejpoužívanějším smajlíkem na celém světě je smějící se emoji se slzami v očích. To odhalila nejnovější studie, jež analyzovala přes 9 milionů tweetů vydaných v únoru 2022. Společnost, kterou studii provedla, se jmenuje Crossword-Solver, ta nám zároveň ukázala mapu, na které je nejpoužívanější emoji v každé zemi světa. Myslíme, že vás asi nic překvapí, ale pojďme se na to podívat.

Studie zjistila, že ve většině zemí světa se buď lidé smějí nebo milují, což vyjadřují smějícím se smajlíkem se slzami v očích a srdcem. Srdce je hned druhým nejpoužívanějším emoji na celém světě, a myslím, že Česká republika tomu také přispívá dost velkou měrou. Smajlík se slzami v očích, je nejčastějším, a to přesně v 75 zemích světa. V USA se kupodivu do desátého místa umístily i emoji, které jsou pouze zelené a bílé, s čím to má spojitost si nedokážu vysvětlit. V Číně jsou ještě populární celkem neběžné emoji typu tleskajících rukou, které můžou vyjadřovat úctu.

Kdyby se lidé vyjadřovali stejně jako pomocí emoji, tak by byl svět děsivým místem. Naštěstí je níže uvedená grafika pouze vizualizací dat, která ukazuje, ve kterých zemí jsou jaké emoji nejběžnější. Smajlík se slzami v očích je gigantem mezinárodního používání. Je to dokonce smajlík, který se stal oxfordským „slovem“ roku. Oxfordská univerzita uvedla, že je to slovo, které nejlépe odráží zájmy a náladu roku 2015.

Existuje 3663 smajlíků, ale stejně to nejoblíbenější má dvakrát více interakcí než třetí nejoblíbenější. Poslední dobou se různé společnosti snaží o to, aby byl výběr smajlíků pestřejší, ale někdy to už možná jde i trochu za hranu. Hodně pobouření vyvolal smajlík těhotného muže, o kterém si myslím, že jej stejně snad nikdo nepoužívá.

Společnost Crossword-Solver uvedla, že ke zjištění této statistiky použila 9 milionů tweetů, které byly omezeny na uživatele za den, aby vyloučila roboty. Jak můžete v přiloženém obrázku vidět, tak na Slovensku i v Česku je nejoblíbenějším emojim srdce. Já osobně emoji srdce využívám nejvíce, a co vy?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *