Bublina praskla? Samsung plánuje zásadně snížit dodávky svých smartphonů

Samsung
Zdroj: Samsung

Samsung, největší světový výrobce smartphonů na světě, nedokázal prodat tolik kusů smartphonů, jak měl původně v plánu. Za to mohlo hned několik různých důvodů, mezi které se řadí problémy s dodavatelským řetězcem skrze pandemii Covid-19 a špatných ekonomických situací v několika zemích. Inflace udeřila v celé Evropě, což se promítlo do finančních situací mnoha společností.

Vzhledem k tomu, že globální dodávky smartphonů neustále klesají, tak se Samsungu, ale i ostatním, snižují dodávky peněz. Jihokorejský gigant tomuto nedokáže čelit. Nejnovější zpráva od Taiwan Economic Daily uvádí, že společnost má v plánu snížit dodávku svých smartphonů.

Podle zprávy Samsung plánuje v roce 2023 snížit dodávky svých smartphonů o 13 procent, což je zhruba 30 milionů kusů. Důvodem je především pokles trhu se smartphony, kvůli kterému společnost nedokáže prodat tolik smartphonů, kolik plánovala. Výhledově by se situace zlepšit neměla, a tak Samsung usoudil, že bude lepší, když smartphonů vydá méně. V letošním třetím čtvrtletí sice Samsung zaznamenal zvýšení podílu na trhu v porovnání s druhým čtvrtletím, ale co se týče dodávky, tak tam zaznamenal pokles o osm procent v meziročním srovnání.


Nenechte si ujít:


Samsung není jedinou společností, kdo bere situaci na trhu vážně. Podobný názor sdílejí také někteří dodavatelé součástek pro chytré telefony, včetně japonské firmy Murata a tchajwanských Yageo, Tongxin Electric a Duntai. Murata poskytuje elektronické moduly a komponenty pro Apple iPhone, Samsung a další. Varoval, že pokud poptávka po chytrých telefonech v Číně nebude vykazovat známky oživení, tak bude pokračovat v poklesu výroby.

Dá se předpokládat, že i další společnosti sníží svou výrobu, což může negativně ovlivnit trh se smartphony. Uvidíme, jaké následky to bude mít v budoucnu, ale snad to nebude nic mimořádně hrozného. Jak se na tohle díváte vy? Přijde vám omezení výroby v pořádku?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *