Máme zajímavé informace o elektromobilu od společnosti Xiaomi. Dodavatel odhalil pár zajímavých prvků

Xiaomi
Autor: Ed Harvey / Zdroj: Pexels

Společnost Xiaomi oznámila svůj vstup do automobilového průmyslu v březnu 2021. Od té doby fanoušci trpělivě čekají na oficiální oznámení uvedení na trh. Toto očekávání přineslo spoustu fám a spekulací. Jen několik z nich však mělo důvěryhodné zdroje. Nuže, čekání na oznámení časového rámce debutu prvního automobilu Xiaomi je konečně u konce!

Společnost Fuwei Automotive Parts Co (FAW), dodavatel automobilů se sídlem v Čchang-čchunu, potvrdila některé zásadní informace o automobilu Xiaomi. Podle dodavatele byla dokončena tvorba cen vozu Xiaomi. A vůz bude mít premiéru v příštím roce.

Automobil Xiaomi zaznamenává stabilní pokrok ve výrobě

Přestože dodavatel potvrdil, že ceny vozu byly dokončeny, nedozvěděli jsme se žádná konkrétní čísla. Dříve úniky ze sociálních sítí naznačovaly, že startovací cena vozu bude 149 900 jüanů. To je v přepočtu přibližně 20 777 dolarů.

Pro srovnání, Tesla Model 3, nejdostupnější elektromobil značky, začíná na 35 000 dolarech. Wang Hua, vedoucí oddělení pro styk s veřejností společnosti Xiaomi, však upřesnil, že zvěsti o ceně vozu jsou nepravdivé. Zůstává tedy nejasné, zda bude vozidlo od čínského výrobce cenově dostupnější než Model 3 společnosti Tesla.

Dobrou zprávou však je, že Lu Weibing, partner a prezident společnosti Xiaomi, se podělil o to, že projekt automobilu postupuje hladce. A v květnu letošního roku Lu uvedl, že vozidlo vstoupilo do zrychlené fáze vývoje. V lednu letošního roku byl také vůz spatřen při testovací jízdě na sněhu.

Brzy tedy můžeme očekávat další informace o prvním elektromobilu. Pokud Xiaomi elektromobil vhodně nacení, mohl by být rozhodně velkou konkurencí Tesle. Zůstaňte naladěni, protože jakmile získáme více informací o elektromobilu, budeme o něm informovat. Jsme svědky toho, kdy se klasické mobilní a technologické společnosti vrhají do tvorby vlastních elektromobilů. Například podobně je tomu i u společnosti Huawei, která má zatím velmi skvělé výsledky.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com, internet.cnmo.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *